szerző:
eurohirek.hu
Tetszett a cikk?

Hétfőn megkezdődött az Európai Unió TISPOL szervezetének (a közlekedési rendőrség európai hálózata) AD2005 elnevezésű hadművelete. Az Európa-szerte folyó kampányban várhatóan 300 ezer járművezetőt állítanak meg és szondáztatnak a közlekedési rendőrök. Az alkoholt vagy drogot fogyasztó vezetőket szigorúan megbüntetik.

A rendőrök nem titkolt célja azokat kizárni a forgalomból, akik a karácsonyi és az újévi ünnepek időszakában alkohol és drog hatása alatt vezetnek.

Évente 40 ezer ember hal meg az európai utakon, s az Európai Bizottságnak feltett szándéka, hogy ezt a számot 2010-ig legalább a felére szorítsa vissza. A TISPOL ezt a törekvést segíti oktatással, a szabálysértések szankcionálásával a pozitív példák propagálásával.

Az AD2005-öt minden országban a nemzeti gyakorlatnak megfelelően fogják alkalmazni, így például Nagy-Britanniában valamennyi gyanús sofőrt megszondáztatnak, máshol véletlenszerűen választják ki a tesztelendő alanyokat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

A sógoroknál népbetegséggé vált az alkoholizmus

Igazi népbetegséggé vált a 8,2 milliós Ausztriában az alkoholizmus: a lakosság 5 százaléka - azaz 330 ezer osztrák - már alkoholfüggővé vált, a különféle mértékű alkoholproblémákkal küszködők száma pedig már 870 ezer. Az alkoholizmus elleni küzdelem és a megelőzés leghatékonyabb eszköze lehetne az áremelés.

MTI Itthon

A nők agyát gyorsabban károsítja az alkohol

A nők agyát gyorsabb ütemben és nagyobb mértékben károsítja az alkoholfogyasztás, mint a férfiakét. Ám jó hír, hogy az agy alkohol híján képes bizonyos mértékű regenerálódásra - derül ki a mannheimi függőségkutató klinikán végzet kísérletekből.

MTI Jobline

A drogtesztet használó cégek teljesítménye romlik

Vajon valóban jellemző-e, hogy a drogokat fogyasztó alkalmazottak rendszeresen késnek a munkahelyükről, gyakrabban vesznek ki betegszabadságot és rosszabbul teljesítenek, mint a drogokat nem használó munkatársaik? És még ha így is lenne, vajon a szúrópróbaszerű drogtesztek hatékonyabbá és termelékenyebbé teszik-e a vállalatok működését? Ezekre és ezekhez hasonló kérdésekre keresi a választ a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet Munkahelyi drogtesztek: a türelmetlenség nem kifizetődő címmel megjelent tanulmánya.

hvg.hu Itthon

TASZ: az alkalmi drogozó nem rossz dolgozó

A szúrópróbaszerű drogtesztek hatékonyabbá és termelékenyebbé teszik-e a vállalatok működését? Ezekre és ezekhez hasonló kérdésekre keresi a választ a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) jogvédő szervezet tanulmánya.