szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Felrobbant egy olvasztókemence a leningrádi atomerőműhöz tartozó, jelenleg nem üzemelő második energiablokk területén, a sugárzás a megfelelő szinten maradt – közölte az orosz atomenergia-hivatal (Roszenergoatom) szóvivője.

Mint az orosz illetékes a RIA-Novosztyi hírügynökség jelentése szerint elmondta, a robbanás egy fémhulladékot feldolgozó olvasztókemencében következett be, s a detonáció következtében három ember megsérült, s az olvasztott fém szerteszét repült.

A radioaktív sugárzás az energiablokk normális munkájának megfelelő szinten van, nem haladja meg a 16 mikroröntgent óránként – közölte a konszern sajtószóvivője.

A leningrádi atomerőmű második energiablokkja jelenleg nem működik, minthogy idén júliusban leállították általános felújítás céljából. A robbanás még csütörtök hajnalban történt.

A leningrádi atomerőmű, amely a legnagyobb villanyenergia-termelő Oroszország északnyugati részén, a Finn-öböl partján fekvő Szosznovij Bor településen található, Szentpétervártól 80 kilométernyire délnyugatra, a Leningrádi területen. Az erőműhöz négy energiablokk tartozik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Hamis jelzés miatt leállt a román atomerőmű

Hajnali egy órakor az erőmű turbinájának elektrohidraulikus rendszerében levő egyik elektronikus berendezés hamis jelzése miatt automatikusan leállt a reaktor működése. A hamis jelzést az egyik elektronikus kártya adta le.

MTI Itthon

Újabb tíz évet kap a paksi atomerőmű

Elvi hozzájárulását adta a Paksi Atomerőmű üzemidejének meghosszabbítására és a Bátaapáti mellé tervezett atomhulladék-tároló megépítésére az országgyűlés környezetvédelmi bizottsága.

MTI Világ

A régi atomerőművek maradjanak, de újak nem kellenek

A lakosság általában toleráns a meglévő atomerőművekkel, de a többség elutasítja újak építését. A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (IAEA) öt világrész 18 országára, illetve ezek ezer-ezer lakosára kiterjedő felmérése szerint az ott élők 62 százaléka szerint továbbra is üzemben kell tartani az atomerőműveket, de 59 százalék szerint nem kell újabbakat építeni.