A pápa a "halál kultúráját" ostorozta

Pápai trónra lépése óta ma keresztelt először XVI. Benedek, aki az alkalmat felhasználva szenvedélyes hangon ostorozta a felelőtlen nemi életet és a modern világot átható "halál kultúráját".

  • MTI MTI
A pápa a

Most először, szakítva a sajtónak kiosztott szentbeszéd szövegével – amelynek középpontjában a megkeresztelés jelentősége állt volna – rögtönzött beszédében a pápa az ókori Római Birodalom vad mértéktelenségével hasonlította össze a XXI. századi társadalmat, és hitük újrafelfedezésére szólította fel az embereket.

„Nemet kell mondani a nagymértékben eluralkodó halál kultúrájára” - jelentette ki a római katolikus egyház feje, de nem fejtette ki, pontosan mit ért a „halál kultúráján".

A pápa II. János Pál nyomdokaiba lépett azzal, hogy Vízkereszt alkalmával, amikor a római katolikusok Krisztusnak a Jordán folyó vizében történt megkeresztelkedésére emlékeznek, tíz csecsemőt - öt kislányt és öt kisfiút - megkeresztelt a Sixtus-kápolnában.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.