Szudánba viszik a Puskás-relikviákat

A kelet-afrikai Szudánba kutazik január végén a Budapest Honvéd labdarúgócsapat. Az együttessel tart Grosics Gyula is, akinek tiszteletére a szudáni elnök, Omar el-Basír ad fogadást – tudta meg a hvg.hu. A csapat a Puskás-relikviákat is magával viszi.

  • hvg.hu hvg.hu
Szudánba viszik a Puskás-relikviákat

A Budapest Honvéd a tervek szerint három szudáni városban (Kartúmban, Medaniban és Port Sudanban) öt barátságos mérkőzést játszik, többek között a szudáni labdarúgó-válogatottal – közölte a szervező, a Magyar Iszlám Közösség elnökeként is tevékenykedő Bolek Zoltán. A csapat január 31-én utazik és február 14-én tér haza.

A Honvéddal tart az Arancsapat egykori sztárja, Grosics Gyula is. A legendás kapust – Bolek tájékoztatása szerint – a szudáni elnök külön fogadáson köszönti majd, 80 éves születésnapja alkalmából. A Honvéd a Puskás-relikviákat is viszi magával a kelet-afrikai államba, ahol kiállítják azokat.

Az eseményt a szudáni sportminisztérium finanszírozza. A mérkőzésekből befolyt bevételt a magyar támogatással Kartúmban épülő kórházban folyó építési munkákra fordítják a szervezők – közölte Bolek Zoltán.

A háromezer négyzetméteren épülő kórház három szintes, az épület földszintjén a Magyar Iszlám Közösség a taposóakna sérültjei számára hoz létre egy rehabilitációs központot.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.