Kitüntették Felipe Massát

Magas kitüntetést kapott Felipe Massa, aki hazai közönség előtt vasárnap megnyerte a Forma-1-es Brazil Nagydíjat, az esztendő utolsó futamát és a világbajnoki pontverseny harmadik helyét szerezte meg - a „Sport Érdemérmet” vette át Luiz Inacio Lula da Silva államfőtől.

  • MTI MTI
Kitüntették Felipe Massát

Az elnök piros Ferrari-sapkát viselt, miközben átnyújtotta a sportsikerekért adható legnagyobb elismerést a versenyzőnek.

Massa az ötödik brazil pilóta Emerson Fittipaldi, José Carlos Pace, Nelson Piquet és Ayrton Senna után, akinek sikerült diadalmaskodnia a Brazil Nagydíjon.

Legutóbb, 1993-ban a legendás Senna győzött Interlagosban.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.