szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Minden erőfeszítés ellenére az utóbbi években jelentős mértékben nőtt a levegőt szennyező széndioxid kibocsátása - állapították meg a Pekingben vasárnap véget ért nemzetközi környezetvédelmi konferencián. Számítások szerint manapság négyszer annyi széndioxid kerül a levegőbe, mint a 90-es években.

A világ minden tájáról összesereglett mintegy ezer tudós részvételével tartott tanácskozáson azt is megállapították, hogy az Egyesült Államok után Kína a világ második legnagyobb levegőszennyezője, a széndioxid kibocsátás növekedésének 40 százaléka az ő számlájára írható. Az előrejelzések szerint Kína a széndioxid-kibocsátás nagyságát tekintve már 2009-ban, azaz az előzőleg várthoz képest 10 évvel korábban meg fogja előzni az Egyesült Államokat.

A széndioxid-kibocsátás 2000-2005 között évente 3,2 százalékkal nőtt, miközben 1990-1999 között a növekedési ütem mindössze 0,8 százalék volt. Ez azt jelenti, hogy szinte teljesen eredménytelenek voltak a kibocsátás megfékezésére az utóbbi időben tett lépések - hangzott el a konferencián. Jelenleg a széndioxid 80 százalékát az iparilag fejlett országok bocsátják ki.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Uniós igen a magyar széndioxid-kibocsátási tervre

Az Európai Bizottság hivatalosan is bejelentette, hogy még az év vége előtt elfogadta a széndioxid-kibocsátások engedélyezett mennyiségeire vonatkozó nemzeti tervet az Európai Unió öt tagországában, köztük Magyarországon.

MTI Autó

Csökkenteni kell az új kocsik széndioxid kibocsátását

Az európai és az ázsiai autóipari cégeknek többet kell tenniük az új gépjárművek szén-dioxid kibocsátásának önkéntes korlátozása terén, különben eljárással kell szembenézniük - figyelmeztetett az Európai Bizottság.