Legalább negyven civilt öltek meg Dárfúrban

Legalább negyven polgári személy vesztette életét Nyugat-Dárfúrban a szudáni kormányhadsereg által indított szárazföldi és légi támadásokban - közölte a Szudáni Felszabadítási Hadsereg (SLA) nevű lázadószervezet.

  • MTI MTI
Legalább negyven civilt öltek meg Dárfúrban
A Szudáni Felszabadítási Hadsereg (SLA) azzal vádolta a szudáni fegyveres erőket és a kormány által támogatott nomád arab törzsi szabadcsapatokat, a dzsandzsavíd milíciát,  hogy vérfürdőt rendeztek az általa ellenőrzött Muhágiríja városban, amelynek utcáin még mindig holttestek hevernek. A támadásban nyolcvan embernek nyoma veszett, sokan pedig megsebesültek.
 
A főbb lázadószervezetek közül az SLA az egyetlen, amely aláírta a 2006. májusi békemegállapodást, és belépett a kormányba. Három hét múlva, október 29-én újabb béketárgyalások kezdődnek a kartúmi kormány és az ellene harcoló lázadók között.
 
Az Afrikai Unió békefenntartó erejének parancsnoka közölte, hogy a támadás oka egyelőre nem ismeretes, de vagy a törzsek egymás közötti torzsalkodása tört felszínre, vagy a kormánycsapatok egy másik lázadószervezet gerilláival csaptak össze.
 
Az SLA felszólította a nemzetek közösségét, elsősorban is az ENSZ-t és az Afrikai Uniót, hogy azonnal lépjen közbe, és teljesítse a béke fenntartására vonatkozó kötelezettségeit.
 
Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?