Kivégeztek 15 észak-koreait

Kivégeztek az észak-koreai hatóságok 13 nőt és két férfit, azzal vádolva őket, hogy átszöktek Kínába élelmet keresni - közölte szerdán egy dél-koreai emberiességi szervezet.

  • MTI MTI
Kivégeztek 15 észak-koreait
A szöuli központú, Jó Barátok nevű szövetség szerint a nyilvános kivégzéseket még február 20-án hajtották végre az északkeleti Dzsuvongu körzet Onszong városában. A dél-koreai országegyesítési miniszter nem erősítette meg a hírt.

A szövetség név nélkül idézett egy helyi tisztségviselőt, aki szerint a kivégzések célja az volt, hogy elriasszák az embereket az egyre gyakoribb illegális határátlépésektől. "Egyeseknek szokásukká vált, hogy eltűnnek, és átszöknek a határon, hogy meglátogassák rokonaikat. A kivégzésükkel üzenni akartunk (a többieknek)."

A krónikus élelmiszerhiány és az elnyomás elől menekülő észak-koreaiak ezrei próbálnak átjutni a szomszédos Kínába, de onnan általában visszaküldik őket. Peking megtagadja tőlük a menekültstátust, úgy ítélve meg, hogy "gazdasági előnyök" reményében érkeznek Kínába. A visszaküldöttekre gyakran munkatábori internálás, kínzás vagy azonnali kivégzés vár a nemzetközi emberjogi szervezetek szerint.
 
Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?