Gyújtogattak, nem kellett a vallási türelem az iszlám védelmezőinek

Az indonéz rendőrség erőszakcselekmények gyanújával őrizetbe vett szerdán 57 muzulmán szélsőségest, mert előzőleg véres támadás ért egy vallási toleranciát hirdető megmozdulást az ország fővárosában.

  • MTI MTI
Gyújtogattak, nem kellett a vallási türelem az iszlám védelmezőinek

A rendőrség több mint 1500 fővel jelent meg Az Iszlám Védelmezőinek Frontja (FPI) szervezet központjánál. Az FPI régóta ismert arról, hogy tagjai felgyújtják ellenlábas csoportok épületeit, összetörnek éjszakai vendéglátóhelyeket, kővel dobálják meg nyugati országok nagykövetségeit. A rendőrség szóvivője elmondta, hogy az őrizetbe vettek között van a szervezet vezetője, Habib Rizsik, de azt nem közölte, hogy közülük hányat gyanúsítanak a felvonulók elleni támadással.

Vasárnap több száz keresztény, mérsékelt muzulmán és kisebb szekták tagjai gyűltek össze Jakartában. A támadók bambuszbotokkal ütlegelték a megmozdulás résztvevőit, és 12-t megsebesítettek közülük.

Az eset hatására több indonéz parlamenti képviselő is követeli az FPI betiltását. Azt állítják, hogy a kormány, amely iszlám pártok támogatására szorul a törvényhozásban, régóta szemet huny az ilyen esetek fölött.

A 220 millió lakosú Indonézia a világ legnépesebb muzulmán országa, amelyben a vallás szét van választva az államtól, és amelyet hagyományosan vallásilag toleráns rendszernek tartanak, de az utóbbi években megjelentek társadalmában vallási szélsőségek is. Az FPI-nek több tízezer követője van.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.