A választásokon leadott szavazatok 75 százalékos feldolgozottsága mellett a közel három évtizede hatalmon lévő MPLA a voksok 81,62 százalékát szerezte meg, míg a Nemzeti Unió Angola Teljes Függetlenségéért (UNITA) nevű ellenzéki párt csak 10,47 százalékot kapott.
Az UNITA jelezte, hogy nem fogadja el az eredményt arra hivatkozva, hogy a voksolás számos szabálytalanság miatt nem érvényes.
Az Európai Unió megfigyelői viszont legújabb állásfoglalásukban azt közölték, hogy a voksolás átlátható volt, és a választók teljesen szabadon dönthettek az afrikai országban. "Az erőszak vagy a megfélemlítés semmilyen jelét nem tapasztaltuk a kampány alatt" - mondta Luisa Morgantini, az unió közel 100 fős missziójának a vezetője. A megfigyelők jelentése szerint Angola megerősítette a béke és a demokrácia melletti elkötelezettségét a magas részvételi aránynak és a nyugodt választási folyamatnak köszönhetően.
José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke szerint az angolai választás pozitív előrelépést jelent a többpárti demokrácia irányába.
Ugyanakkor a megbízottak szerint volt némi hiányosság a szervezés és az ellenzék médiaszereplése terén.
Az EU-megfigyelők korábban katasztrofálisnak minősítették a pénteken és szombaton tartott választások megszervezését.
Angolában először tartottak parlamenti választást a 27 éven át tartó, több mint félmillió halálos áldozatot követelő polgárháború 2002-es befejezése óta. Az afrikai országban az utóbbi években rohamosan megnőtt az olajkitermelés, és Angola már szorosan felzárkózott a kontinens legnagyobb exportőre, Nigéria mögé.