Elefántszimpozionra mentek, a reptéren rekedtek

Magyarok is voltak a bangkoki repülőtéren veszteglő utasok között, ahol thaiföldi kormányellenes tüntetők rövid időre elfoglalták az irányítótornyot. Erről Gajdos László, a Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdői Állatpark igazgatója számolt be.

  • MTI MTI
Elefántszimpozionra mentek, a reptéren rekedtek

A repülőtéren veszteglő utasok között volt az intézmény állatorvosa és vezető állatgondozója is. A két szakember egy nemzetközi elefántszimpozionon járt Thaiföldön, ahol előadást tartottak az állatok védelmének és állatkerti tartásának kérdéseiről.

A tudományos tanácskozásról a finn légitársaság gépével jöttek volna vissza a szakemberek Bangkokból Európába, s a tanácskozás szervezőinek segítségével már egy szállodában várják, hogy hazatérhessenek. Az igazgató hozzátette: a nyírségi állatkert orvosa a tanácskozás résztvevőivel ismertetett egy különlegesnek számító lézeres műtéti eljárást is, amellyel az egyik Nyíregyházán élő elefánt megsérült agyarát gyógyították meg a nyáron.

A The Bangkok Post internetes kiadása szerint a Népi Szövetség a Demokráciáért (PAD) ellenzéki párt tagjai azért hatoltak be a toronyba, hogy megtudják: mikor érkezik haza Szomcsaj Vongszavat kormányfő a Peruban tartott ázsiai-csendes-óceáni csúcsról. A hírek szerint azonban a támadások középpontjában lévő miniszterelnök gépe egy elzárt katonai repülőtéren fog landolni. A biztonsági szervek megkezdték annak a több mint háromezer utasnak, köztük számos külföldi turistának az evakuálását, aki kedd óta vesztegelt a tüntetők által blokád alá vett nemzetközi repülőtéren.

A magyar Külügyminisztérium Szóvivői Irodája azt közölte: több ezer turista rekedt a légikikötőben. A tárca a legnagyobb thaiföldi repülőtér megszállása miatt azt kéri, hogy aki Bangkokba utazik, vagy azon keresztül akar az ázsiai országba, esetleg a földrész más államába menni, az egyelőre halassza el útját, vagy válasszon más útvonalat.

A repülőtér meghatározatlan ideig nem indít és nem fogad járatot, és az sem kizárt, hogy az ellenzék a későbbiekben más thaiföldi repülőtereket is blokád alá vesz, ezért a külügyi tárca azt tanácsolja, hogy indulás előtt minden érintett keresse meg a bangkoki magyar nagykövetség honlapját.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.