Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Elárverezik Aldo Moro "halálos ítéletét"

Vita kíséri Olaszországban a Vörös Brigádok egykori olasz terrorista szervezet dokumentumainak árverésre bocsátását, a vételre kínált iratok között van az 1978-ban meggyilkolt Aldo Moro kereszténydemokrata politikus halálos ítéletét bejelentő közlemény is.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
Elárverezik Aldo Moro

Ezerötszáz euró a kikiáltási ára a Vörös Brigádok ötágú csillagával lebélyegzett és írógéppel sűrűn írt A4-es papírlapnak, amelyen 1978 májusában a terrorista szervezet nyilvánosságra hozta Moro kivégzését.

"A proletár mozgalom befejezte a fogoly Aldo Moro kihallgatását..." - fogalmaz az Olaszországban közismert dokumentum, amelyet a Vörös Brigádok további tizenhat közleményével és röpiratával az írásos történelmi emlékekkel a milánói Bolaffi aukciós ház március 27-én bocsát árverésre. 

A cég illetékese az olasz sajtónak elmondta, hogy a dokumentumokat magángyűjtőtől kapták. A Vörös Brigádok szélsőbaloldali szervezet propaganda röpiratai közismertek, a 70-es években az összes olasz gyárban, pártházban megtalálhatók voltak. 

Másképpen vélekednek a terrorista szervezet áldozatainak családtagjai,akik az árverés leállítását követelik. "Nevetséges történelmi értékről beszélni. A lényeget elfelejtve ismét a terroristák győznek az áldozatok felett" - hangsúlyozta Giovanni Berardi, akinek rendőr édesapját a Vörös Brigádok tagjai ölték meg. 

Az 1970-től a nyolcvanas évek végéig aktív Vörös Brigádok a leghosszabb ideig működő olasz fegyveres csoportnak számít. Aldo Morót 1978. március 16-án rabolták el, holttestét május 9-én találták meg Róma külvárosában egy Renault 4 típusú gépkocsi csomagtartójában. 

 

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?