Keresztény diszkrimináció miatt ítélték el a British Airwayst

A cég megtiltotta alkalmazottjának a nyakban hordott kereszt viselését, az Európai Emberi Jogi Bíróság szerint ez diszkriminatív.

  • hvg.hu hvg.hu
Keresztény diszkrimináció miatt ítélték el a British Airwayst

A bíróság szerint a British Airways megsértette az emberi jogok európai egyezményének kilencedik cikkelyét, amiért arra kötelezte Nadia Ewediát, hogy munka közben ne viselje nyakláncon hordott keresztjét - írja a BBC.

Az európai bírósághoz négy alkalmazott fordult, amiért szerintük munkaadóik kereszténységük miatt diszkriminálta őket. Négyük közül azonban csak ebben az egy esetben adott igazat a bíróság. A másik három ügy közül egy másik esetnek is a kereszt levetetése volt a tárgya, ám itt a bíróság nem adott igazat a keresetet benyújtó Shirley Chaplin nővérnek. A másik két esetben  Gary McFarlane házassági tanácsadó és Lillian Ladel anyakonyvvezető fordult a bírósághoz, mindkettő azért, mert kirúgták őket, miután elutasították, hogy azonos nemű párokkal foglalkozzanak.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?