Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Kukták robbanhattak fel Bostonban – fotó

Kuktaedényekből alakították ki azt a két robbanószerkezetet, amelyek hétfőn délután három embert megöltek és több mint 170 személyt megsebesítettek – közölte az AP hírügynökség a nyomozás részleteit ismerő forrásokat idézve.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Kukták robbanhattak fel Bostonban – fotó

Hatliteres kuktákból alakították ki a bostoni maratonnál felrobbantott két robbanószerkezetet, amelyeket fekete táskákba helyeztek – közölte az AP egy, a nyomozás részleteit ismerő forrásra hivatkozva.

A forrás szerint az egyik szerkezetbe fémdarabokat és csapágygolyókat, a másikba pedig szögeket is helyeztek, és a földre helyezték őket. Az AP szerint egy másik forrás – aki szintén név nélkül nyilatkozott a hírügynökségnek – szintén megerősítette, hogy legalább az egyik bombát egy kuktából állították össze.

Szintén kuktabomba volt az egyik robbanószerkezet a 2010-es Times Square-en történt merényletkísérletben, és egy három évvel ezelőtt közzétett belbiztonsági, illetve FBI-felhívás szerint máshol, például Afganisztánban, Pakisztánban, Indiában és Nepálban is használtak már kuktabombákat – írta az AP.

A nyomozók birtokában vannak a bombák darabjai, de azt még nem tudják, hogyan aktiválták őket – tette hozzá az AP-beszámoló. A belbiztonsági felhívás szerint a kuktabombákban a kapcsoló és a detonátor mellett robbanószer is van, általában ammónium nitrát vagy a hadseregnél is használt RDX robbanó nitramin.

Korábban az amerikai média arról számolt be, hogy kisméretű, de halálos szerkezeteket robbantottak fel a bostoni maraton finisénél, amelyeket az első hírek szerint úgy állítottak össze, hogy minél nagyobb pusztítást okozzanak. A CNN nem sokkal a robbantások után közölte, hogy az orvosok csapágygolyókat távolítottak el a sebesültek testéből.

http://info.publicintelligence.net
Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?