szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Meghaladta a 750-et a bangladesi plázaomlás halottainak száma - közölte szerdán a hadsereg szóvivője. Más források viszont már 761 halottat említenek. A hatóságok szerint korábban 2437 embert sikerült a romok közül élve kimenteni.

A daruk és buldózerek szerdán már az egykor nyolcemeletes háztömb harmadik emeletének megfelelő romokat takarították el, így a munka 70 százalékánál tartanak. Nagy a valószínűsége, hogy az alsóbb szinteken arányaiban már kevesebb holttestet fognak találni, mivel itt többnyire csak üzletek működtek.

A Rana Plaza nevű épületben, amely a főváros, Dakka egyik elővárosában, Szavarban állt, öt, nyugati exportra dolgozó ruhaüzem is működött, hatalmas profitot termelve bangladesi tulajdonosaiknak. Amikor az épület április 24-én váratlanul kártyavárként összeomlott, több mint 3000 munkás dolgozott az üzemekben.

Az eddigi holttestek közül körülbelül 150-et az épület egykori lépcsőházainak romjai között találtak meg. A munkások menekülni próbáltak a házomlás első jelei után, az épület azonban öt percen belül teljesen összeroskadt.

A hatóságok megkezdték a katasztrófát túlélő munkások járandóságának kifizetését, miután kedden több százan tüntettek a baleset színhelyének közelében, bérük kifizetését és egyéb juttatásokat követelve. A munkások, akik közül sokan alig keresnek többet a bangladesi minimálbérnél (38 dollár), legalább négy hónapi bért és különféle segélyeket követelnek.

Juszuf Harun helyi kormányzósági vezető szerint a munkások az áprilisi kivételével minden korábbi bérüket megkapták, de megállapodás született arról, hogy kárpótlásul - az áprilisival együtt - még összesen háromhavi bért fognak fizetni nekik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!