Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Lefújták a bangkoki nemzetközi repülőtér elé tervezett traktoros kormányellenes tiltakozó akciót a thaiföldi rizstermesztők pénteken, miután ígéretet kaptak a kabinettől, hogy a jövő héten megkapják elmaradt pénzüket.
"A kormány a jövő héten fizetni fog. A gazdák most hazamennek, és meglátjuk, hogy a kormány betartja-e ígéretét. Ha nem, vissza fogunk jönni" - mondta a megmozdulást vezető Csada Thaiszeth.
A tüntetésen becslések szerint mintegy 2-3 ezer rizstermesztő vett volna részt 800 traktorral. Bár a légi forgalom akadályozását nem tervezték, a felvonulás mindenképpen közlekedési káoszhoz vezetett volna a reptér környékén.
A tüntetés elmaradása valamelyest enyhíti a nyomást Jinglak Sinavatra kormányfőn, akinek lemondását november óta ezrek követelik Bangkok utcáin. Eddig jellemzően a bangkoki elit és a középosztály fordult Jinglak ellen, azt állítva, hogy bátyja, a 2006-ban puccsal eltávolított és száműzetésben élő Thakszin Sinavatra bábja. Ugyanakkor a rizstermesztők és a vidéki szegények a kormány mellett állnak, ezen csoportok felbőszítését pedig mindenképpen el akarja kerülni a kormányfő.
A rizstermesztők haragjának oka az, hogy a fizetésképtelenség szélére sodródott a Jinglak által 2011-ben elindított állami rizsfelvásárlási program. A rendszerben az állam a piaci árnál jóval drágábban veszi meg a rizst a termesztőktől, és azt csak veszteséggel tudja továbbadni, az utóbbi hetekben pedig kiapadtak a rendszer hiányának finanszírozására szánt források. A rendszer visszásságaival kapcsolatban az ország korrupcióellenes bizottsága a héten vád alá helyezte a miniszterelnököt.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.