Aknákat lőttek iskolákra Szíria fővárosában

Legalább egy gyerek meghalt, több mint negyvenen pedig megsebesültek kedden a szíriai fővárosban, ahol a felkelők aknalövedékekkel támadtak több iskolára – ezt a SANA hivatalos szíriai hírügynökség jelentette.

  • MTI MTI
Aknákat lőttek iskolákra Szíria fővárosában

A damaszkuszi rezsim terroristának nevezi a felkelőket, és így említik őket a hírügynökségi jelentésben is. Az első aknalövedék-sorozatot egy Bab Túma-i iskolára adták le, a másodikat pedig a népszerű al-Dúvaila negyed egyik oktatási épületegyüttesére. Mindkét városrészt többségében keresztények lakják.

Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja nevű londoni emigráns szervezet megerősítette a támadások hírét és a veszteségmérleget is.

Damaszkuszban a felkelők gyakran támadnak aknalövedékekkel a kormány kezén lévő negyedekre az ellenőrzésük alatt lévő külvárosi területekről.

Az ország középső részén található Homszban a kormányerők hétfői támadásában meghalt a szíriai ifjúsági labdarúgó-válogatott egyik játékosa is.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.