Gyanús hátizsákokat robbantottak fel a bostoni merénylet helyszínén

Két gazdátlan hátizsákot talált a bostoni rendőrség kedden a Bostoni Maraton befutójánál egy éve elkövetett terrortámadás helyszínén, néhány órával azután, hogy a városban megemlékeztek az áldozatokról. A rendőrség szerint a közelben elfogtak egy húszas éveiben járó, zavarodott férfit. Szemtanúk azt mondták: bő fekete ruhát és hátizsákot viselt, a rendőröknek pedig azt kiabálta, hogy massachusettsi művészeti egyetem hallgatója.

  • MTI MTI
Gyanús hátizsákokat robbantottak fel a bostoni merénylet helyszínén

A hatóságok lezárták az érintett utat, ahol a tavalyi merénylet történt, a házakat kiürítették, leállították a közelben futó metróvonalat, és a környék elkerülésére kérik a bostoniakat.

Jó két órával később a tűzszerészek még mindig a helyszínen dolgoztak, bár szemtanúk beszámolója szerint a két zsákot már elővigyázatosságból felrobbantották – jelentette az amerikai média. Arról azonban még nincsen hír, hogy mi lehetett a táskákban.

A tavaly április 15-i maratoni versenyen végrehajtott kettős robbantást a vád szerint egy Dagesztánból bevándorolt, csecsen nemzetiségű testvérpár, a 26 éves Tamerlan és az akkor 19 éves Dzsohar Carnajev követte el. A kuktákba szerelt, távirányítású pokolgép három emberrel végzett, köztük egy 8 éves kisfiúval, és 264-en megsebesültek. Sokan végtagjaikat vesztették el. A fivérek később egy rendőrt is agyonlőttek.

Barack Obama amerikai elnök, aki a tragédiáról a Fehér Házban egyperces néma csenddel emlékezett meg, közleményben méltatta a bostoniak bátorságát. Jövő hétfőn ismét megrendezik a maratont, amelyre 36 ezer versenyzőt és ennél is több nézőt várnak. Ez megmutatja majd a világnak, hogy mit jelent a "Boston erős" jelszó – mondta az elnök.

 

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?