Bahah még januárban lemondott tisztségéről, miután a síita húszik elfoglalták az elnöki palotát. A lázadók azonban nem fogadták el a lemondását és házi őrizetbe helyezték.
A politikus hétfői közleményében hangsúlyozta, hogy tekintettel az országban uralkodó "kivételes körülményekre", sem neki, sem a kabinet tagjainak nem áll szándékukban ismét betölteni korábbi tisztségüket.
A síita felkelők tavaly szeptemberben megszállták a fővárost, Szanaát, a múlt hónapban lemondásra kényszerítették Abed Rabbo Manszúr Hádi elnököt, majd feloszlatták a parlamentet és átvették a hatalmat. Azóta az országban politikai káosz uralkodik. Hádi február 21-én az ország déli részébe, Ádenbe menekült, ahol visszavonta korábbi lemondását, és a Perzsa-öböl menti országok támogatásával új hatalmi bázist alakított ki.
Az ENSZ égisze alatt folytatott tárgyalások egyelőre nem hoztak áttörést a jemeni belpolitikai válság megoldásában, a kormány elengedése azonban enyhítheti az országban kialakult feszültséget.
A húszi lázadók vezetője, Abdel-Malek al-Húszi vasárnap azt mondta: a csoport közvetlen tárgyalásokat kezdett a szomszédos Szaúd-Arábiával, Jemen legnagyobb szövetségesével. Rijád röviddel a húszi hatalomátvételt követően felfüggesztette a Szanaába irányuló segélyeket.