Néhány napon belül a második amerikai F/A-18-as harci repülőgép zuhant a tengerbe
A pilóta és a fegyverzetet kezelő tiszt sikeresen katapultált.
A pilóta és a fegyverzetet kezelő tiszt sikeresen katapultált.
A szanaai repülőtéren több gép is kiégett, de lebombáztak egy cementgyárat is az izraeli erők.
A csapások katonai és pénzügyi értelemben is meggyengíthetik az Irán támogatását élvező lázadókat. Feltehetően áldozatai is vannak a támadásnak.
Az izraeli légvédelem eddig huszonhat Jemenből indított rakétát elfogott, a huszonhetediket nem sikerült lelőni.
Volt egy második chat is a nagy botrányt keltő Houthi PC small groupon kívül. Ebben is a húti lázadók elleni műveleteket tárgyalták, viszont ezt a védelmi miniszter hozta létre, és a tagok közé feleségét, bátyját és ügyvédjét is felvette.
Azt viszont nem tudja megmondani, hogyan tudtak ekkorát bakizni, egyelőre vizsgálják, mi is történt pontosan.
A Gázai övezetben élő palesztinokkal való szolidaritás jegyében tették mindezt.
Donald Trump három elnökválasztási kampányt is felépített arra, hogy Amerikára kívül-belül ellenségek leselkednek, és csak ő képes megvédeni az országot tőlük. A kínos Signal-gate viszont azt jelzi, az amerikaiakat leginkább Trump embereitől kellene megvédeni, akik azt sem tudják, kivel tárgyalják ki a legtitkosabb nemzetbiztonsági kérdéseket egy csetben.
A bejelentést a gázai tűzszünet első napján tették.
Csak a szerencsén múlt, hogy az Egészségügyi Világszervezet főigazgatója és delegációja túlélte a jemeni húszik ellen csütörtökön végrehajtott izraeli légicsapást.
A légicsapásokban többen életüket vesztették.
Az amerikaiak a jemeni fővárosban, Szanaaban található célpontok ellen hajtottak végre légicsapásokat, amikor az incidens történt.
Lopakodó nehézbombázókkal mért csapást az amerikai légierő.
A légvédelmi szirénák is megszólaltak, a rakéta végül lakatlan területen robbant fel, sérülés vagy anyagi kár nem történt.
Volker Türk, az ENSZ emberi jogi főbiztosa felszólította a felelősöket, hogy azonnal engedjék szabadon a foglyul ejtett személyeket, akiket megfosztottak minden kapcsolattól a külvilággal.
A húszik azt állítják, hogy ők semmisítették meg a nemzetközi légtérben tartózkodó, pilóta nélküli eszközt.
A hajón tartózkodók közül valamennyien biztonságban vannak.
Kevesen látták vagy ismerik Abdul Malik al-Hutit, aki a Vörös-tenger vidékén a tengeri kereskedelmet fenyegető milíciává építette fel a családnevét viselő síita mozgalmat.
Az amerikai erők azonosították a drónokat Jemen hútik által ellenőrzött területein, és úgy értékelték, hogy azok közvetlen fenyegetést jelentenek az amerikai haditengerészet hajóira és kereskedelmi hajóira.
Az amerikai légierő megsemmisített három húszi hajóelhárító rakétát Jemenben, amelyek a Vörös-tenger déli része felé irányultak és készen álltak a kilövésre - közölte az amerikai fegyveres erők központi parancsnoksága.