Túlsúlyos probléma
Miközben az USA és Oroszország is ontja a patriotikus filmeket, egyre kevesebben akarnak fegyvert fogni a hazájukért. Aki pedig harcolna, az sokszor teljesen alkalmatlan.
Miközben az USA és Oroszország is ontja a patriotikus filmeket, egyre kevesebben akarnak fegyvert fogni a hazájukért. Aki pedig harcolna, az sokszor teljesen alkalmatlan.
Először sikerült egyetemes megállapodást kötni a klíma védelméről, de a Párizsban tető alá hozott alku csak az utat jelölte ki. A Föld megmentéséért végig kell rajta menni.
Németországban két menedékkérőket befogadó állomáson is késelés volt: az egyik helyen egy ember meghalt.
Elítélték a három magyar strici közül az egyiket Miamiban. A 25 éves Vass János András tizenegy évet kapott, amiért társaival meleg fiúkat kényszerítettek prostitúcióra. Bezárták, fenyegették, folyamatosan dolgoztatták és terrorban tartották angolul nem beszélő rabszolgáikat. A másik két strici tárgyalása még csak ezután kezdődik.
Soha még akkora népszerűségi előnnyel nem állt ki vitázni vetélytársaival a republikánus elnökjelöltségre pályázó Donald Trump, mint most - derül ki két most közzétett felmérésből is.
Félresikerült egy rakétakísérlet Oroszország északi részén. A célpont helyett egy Nionoksa nevű falu egyik háromemeletes házát találta el a rakéta. A hírek szerint a lakókat sikerült időben kimenekíteni.
Holland tudósok megfejtették, hogy miért jár olyan furcsán Vlagyimir Putyin, de ehhez egy KGB-kézikönyv is kellett.
Franciaország meghosszabbította az ideiglenesen visszaállított határellenőrzést a schengeni belső határain február 26-ig – írja a police.hu. Francia forrásból ezt egyelőre nem erősítették meg.
Légitámadás ért egy üzemanyagpiacot kedden Szíriában: harmincöten meghaltak vagy megsérültek, több tartálykocsi megsemmisült – közölte két ellenzéki megfigyelő csoport.
Az olasz miniszterelnök szerint a 2024-es nyári olimpia rendezésére - amelyre Budapest is pályázik - Rómának Párizs a legnagyobb riválisa.
Egy eddig meg nem nevezett fenyegetés miatt az összes iskolát bezárták kedden Los Angelesben. Több mint 640 ezer gyermek érintett: arra kérték őket, hogy maradjanak otthon – jelentették magyar idő szerint kedden délután a nagyobb hírtelevíziók és hírügynökségek. New York is kapott fenyegetést, de ott nem zártak be iskolákat, sőt az ottani rendőrfőnök szerint Los Anglesben túlreagálták a helyzetet.
Romániában teljesen megtiltották a dohányzást a nyilvános zárt helyiségekben, azt követően gyorsult fel a törvényhozás, hogy októberben egy koncerthelység kigyulladt és hatvanketten meghaltak.
Nincs semmiféle nyoma az állítólagos náci aranyvonatnak az alsó-sziléziai Sowie-hegységben – mondják lengyel geológusok.
Elérte az 1,55 milliót az illegális határátlépések száma az idei év első 11 hónapjában az Európai Unió külső határain az Európai Határőrizeti Ügynökség, azaz a Frontex adatai szerint. Bár novemberben a rossz idő miatt kevesebben jöttek, még így is többen, mint tavaly egész évben.
Szlovénia már több mint 140 kilométer hosszú pengés drótkerítést épített Horvátországgal közös határán - jelentette a ljubljanai sajtó a szlovén belügyminisztériumra hivatkozva kedden.
Kihallgatott és őrizetbe vett a rendőrség egy 29 éves férfit kedd reggel a párizsi régióban a november 13-i merényletsorozattal összefüggésben - közölte egy igazságügyi forrás.
Az észak-kaukázusi terrorcsoportok 26 vezetőjéből hússzal végeztek az orosz rendvédelmi szervek. Az idén a térségbeli terrorelhárítási és katonai műveletek során összességében 156 fegyveressel, köztük 36 bandavezérrel végeztek.
Vlagyimir Putyin orosz elnök aláírta kedden azt a törvényt, amelynek értelmében az orosz alkotmánybíróság figyelmen kívül hagyhatja a nemzetközi bíróságok döntéseit.
Terrorfenyegetés miatt visszafordult a brazil TAM légitársaság Madridból Sao Paulóba tartó utasszállító repülőgépe a spanyol fővárosba – közölte a légitársaság helyi idő szerint hétfőn este.
Tömegverekedés és lövöldözés tört ki egy belvárosi kávézóban Moszkvában, ketten meghaltak, kilencen megsebesültek – közölték a helyi hatóságok kedden.