Az iráni külügyminiszter szerint hamarosan megköthetik az új atomalkut
Irán gyakorlatiasságot vár az Egyesült Államoktól a bécsi tárgyalásokon.
Irán gyakorlatiasságot vár az Egyesült Államoktól a bécsi tárgyalásokon.
Donyeck megye kormányzója arról számolt be, hogy az ukránokat először szűrőtáborokba viszik, aztán az FSZB elszállítja őket.
A demokráciáknak teljes egységet kell mutatni az erősödő autokráciákkal szemben - erről beszélt Joe Biden Brüsszelben, amikor megérkezett az uniós állam- és kormányfők csúcstalálkozójára.
Az orosz külügyminisztérium csütörtök este reagált a NATO-csúcstalálkozón elhangzottakra.
Ugyanazok az országok álltak ki Putyin mellett az ENSZ-ben, akik nem szavazták meg az ukrajnai agresszió elítélését sem. Észak-Koreában, Szíriában, Fehéroroszországban és Eritreában még bízhatnak az oroszok.
A brit miniszterelnök szerint Putyinnak meg kell buknia és meg is fog.
A holttesteket az ukránok szeretnék hazaküldeni a családnak Oroszországba, de szerintük ez a háborús propaganda miatt egyelőre lehetetlen.
A vádirat szerint 20 millió euró kenőpénzt fizetett ki az osztrák Swietelsky-Wiebe-Takenaka konzorcium, hogy ők nyerjék a Bukarest–Konstanca vasútvonal felújítására kiírt tendert.
Az emberek éppen sorban álltak, amikor a rakéta becsapódott a parkolóba. A videón látszik, ahogyan próbálják ellátni a sérülteket.
Tíz katona és 19 civil tengerész térhetett haza Ukrajnába.
Bár elsőre eltörpül az eddig elmenekült ukránok számához képest, de ez segíthetne enyhíteni a nyomást.
A korábban az orosz börtönökben zajló visszaéléseket nyilvánosságra hozó aktivista forrásai szerint egyre rosszabb a hangulat a Szövetségi Biztonsági Szolgálaton (FSZB) belül és onnan lenne a legcélszerűbb megbuktatni az elnököt.
Az elfogadott közös NATO cél az, hogy a háború semmiképpen se lépje át Ukrajna határát.
A külügyminiszter a brüsszeli NATO-csúcs eredményeiről számolt be.
Az ukrajnai gyermekek több mint fele arra kényszerült, hogy elhagyja otthonát a február 24-én kezdődött orosz támadások miatt - közölte az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF) csütörtökön. A második világháború óta alig akadt példa arra, hogy a gyermekek ilyen gyorsan és nagy számban kényszerüljenek menekülésre.
A gazdasági szankciókat szépen lassan megérzi Oroszország, de a háború gondolata egyelőre csak azokat érinti, akik képesek tájékozódni a helyzetről – ami a putyini propaganda mellett szinte lehetetlen küldetés. A hvg.hu Oroszországban élő, illetve orosz fiatalokkal beszélgetett a háború hatásairól.
Az egyik ukrán híroldalon megjelent interjú szerint készülnek rá, hogy az oroszok Harkivhoz, vagy Mariupolhoz hasonló brutalitással fogják Kijevet támadni, de állítják, felkészültek. Vannak tartalékaik és egyelőre még utánpótlási vonalaik is. A civilek élete viszont egyre nehezebb lesz itt is.
Lakott területet ágyúzó, vagy üzemanyag híján elakadó tankok, káromkodó katonák, trollkodó ukrán rádiósok. Orosz katonák rádiós kommunikációja alapján készített videón mutatja be a New York Times egy ukrán város elleni támadás első napját.
Az ukrán elnök szerint egyenlőtlen feltételek mellett állnak helyt az orosz haderővel szemben, és védelmezik a NATO-val közös értékeiket.
Lerombolt, megrongálódott épületek látszanak a felvételen.