Hétfőtől a közműszolgáltatóknál is szünetel a személyes ügyintézés
Az ELMÜ csökkenti a tervezett üzemszünetek számát és mindenkit arra kérnek, hogy csak halaszthatatlan ügyben telefonáljanak.
Az ELMÜ csökkenti a tervezett üzemszünetek számát és mindenkit arra kérnek, hogy csak halaszthatatlan ügyben telefonáljanak.
A párt azt szeretné, hogy ne csak az ünnepi időszakban vezessenek be moratóriumot a közműcégek.
Az első hullámnál szinte azonnal léptek a szolgáltatók. Ez most elmaradt.
Hatalmas a szakadék a között, hogy milyen változásokra lenne szükség a klímaváltozás hatásainak csökkentése érdekében, és hogy ténylegesen mi történik a közműszektorban.
Szép volt, most már okos is lett Budapest: átadták azt a hálózatot, mellyel a cégek távolról is hatékonyan kapcsolódhatnak a különböző IoT-szenzorokhoz. Állatenyésztőktől a közműszolgáltatókig mindenkinek egyszerűbb lesz.
Mivel panaszkodtak a fogyasztók, nem sokat lacafacázott az energiahivatal vezetője: kapásból felszólította a közműszolgáltatókat a számlaküldési gyakorlatuk felülvizsgálatára. A Főgáz, illetve a lakossági áramszolgáltatók 30 napot kaptak arra, hogy elérjék a számláik időben levélszekrényekbe kerülését.
A máltai bejegyzésű Javelin a tulajdonosa annak a Hunguard Kft.-nek, amelyik egyedüliként végzi a közművállalatok auditálását. A magyar cég tavaly 1,4 milliárd forintos árbevételt produkált szolgáltatása révén.
A rezsicsökkentés ellenére a gázdíjjal többen tartoznak most, mint egy éve. Az áramdíjjal több mint egymillióan lógnak. De a rezsicsökkentésnek volt azért hatása, az összes tartozás apadt jelentősen.
A lakossági gázszolgáltatók egymás után adják vissza az engedélyüket, és bár ez látszólag a nemzeti nonprofit közműcégnek kedvez, mégis ha az ország legnagyobb egyetemes gázszolgáltatója, a Tigáz – egyébként utolsóként – úgy dönt, hogy elhagyja a hajót, akkor a győztes Főgázra keserű évek jöhetnek. A lakosság gázzal való ellátása masszívan veszteséges, az EU nem engedi, hogy az állam dotálja a saját, bukó cégét, ezért emelni kéne a gáz árát. De akkor meg adódik a kérdés: hogyan farol ki a "rezsicsökkentések kormánya" az olcsó energia ígéretéből?
Akár már az őszi önkormányzati választások előtt államosíthatják a főváros tulajdonába tartozó közműszolgálató cégeket, kivéve a Főkertet – értesült a VS.
A vízműveket érintheti a mérőórákkal kapcsolatos költségek szolgáltatókra terhelése, ugyanis a villanyórákkal és a gázórákkal kapcsolatos költségeket jelenleg sem a fogyasztók fizetik.
Megszüntetné a kormány az alapdíjat a közműszolgáltatásoknál, ezzel pedig több tízmilliárd forintot venne ki a szolgáltatók zsebéből. Az alapdíj megvonása ugyanakkor már a rendszer magját kezdi ki: ez az összeg fedezi a hálózatok rendelkezésre állását, a karbantartást, fejlesztést. Jöhet a kivéreztetett szolgáltatók államosítása, onnantól azonban lehet, hogy a költségvetésnek kell komoly pénzeket beletolnia a veszteségeket termelő rendszerbe.
A kormány szerdai ülésén tárgyalja, miként lehet valóban non-profittá tenni a közműszolgáltatásokat, hogyan kaphatnak újabb segítséget a fogyasztók – jelentette ki Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár vasárnap Székkutason.
Nonprofit jelleggel működtetett állami monopólium megvalósítása a kormány célja a közműszolgáltatások terén – nyilatkozta a Napi Gazdaságnak Hegmanné Nemes Sára.
Komoly költségekkel terheli az RTL Klub népszerű sorozatából ismert fővárosi Wekerle-telep lakóit egy februári kormányrendelet. A kertvárosi negyedben élő több száz fogyasztónak december végéig kellene beszereznie a vízóráját, átépítenie a vízvezetékét, ami társasházanként akár milliós kiadással is járhat, ráadásul ilyen rövid idő alatt kivitelezhetetlen. Az energiahivatal szerint a fejlesztési miniszter az illetékes az ügyben, a vízművek pedig az ügyben nem illetékes kispesti önkormányzat támogatását kérte.
Havonta az átlagfizetésnek megfelelő összeget lehet majd ingyen felvenni a bankautomatákból – tudta meg a hvg.hu egy vezető kormánypárti politikustól, legalábbis ilyen javaslatot tervez a kormány, illetve a frakció benyújtani, ha a Nemzetgazdasági Minisztérium nem cselekszik elég gyorsan. A rezsicsökkentés alkotmányba foglalását pedig elvi alapon intéznék, és nem gazdasági képlettel.
A rezsicsökkentésnek nincs vége, mert "abban gondolkodunk, hogy kell egy olyan törvényt alkotni, amelyik a közműszolgáltatásokat Magyarországon egy rendszerbe fogja". E rendszer lényege pedig az lenne, hogy a monopol-közműszolgáltatásoknak nonprofitnak kellene lenniük - mondta a Fidesz frakcióvezetője.
Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke azért találkozik, illetve találkozott a szolgáltatókkal, hogy megismertesse velük a hivatal új vezetését és célkitűzéseit.
Több mint 3 400 hívás érkezett a rezsicsökkentési problémák miatt létrehozott zöldszámra január óta – írja a Magyar Nemzet a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivataltól kapott tájékoztatás alapján.