Aligátorteknősre bukkant a csepeli polgármester a Kis-Duna-parton

Borbély Lénárd arra figyelmeztette a járókelőket, hogy ne nyúljanak az egyébként Amerikában őshonos állathoz.

  • hvg.hu hvg.hu
Aligátorteknősre bukkant a csepeli polgármester a Kis-Duna-parton

Úgynevezett aligátorteknőst látott szombaton Csepelen a Kis-Duna-parton a kerület polgármestere, Borbély Lénárd – szúrta ki a 444.  A politikus egy videót is megosztott az egyébként Amerikában őshonos állatról, amit valószínűleg megunt a gazdája, és ezután tette ki a parton. Borbély alapján az aligátorteknős (latin nevén Chelydra serpentina) jól megél Magyarországon is, azonban egészen veszélyes, mind az emberekre, mind a helyi ökoszisztémára és a teknősállományra – olvasható a posztban.  

A csepeli polgármester arra szólítja fel a helyieket, hogy ne nyúljanak hozzá az állathoz, és amennyiben látják, hívják a rendőrséget, az önkormányzatot, vagy értesítsék a Csepeli Városrendészeti Igazgatóságot, akik szakemberek bevonásával intézkedni fognak. 

Borbély leírta azt is, hogyan lehet megkülönböztetni az aligátorteknőst az átlagos, hazánkban is gyakran fellelhető teknősöktől. „Ez a teknősfaj jóval nagyobbra nő, mint az őshonos mocsári teknős. A páncélja az 50 centimétert is elérheti. Súlya akár 10 kg is lehet, harapása pedig nagyon veszélyes, akár egy felnőtt ujjait is le tudja harapni” – írja. 

Nyitókép: Wikipédia

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.