Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Egy visszadátumozott végrehajtási irat hozott fordulatot abban a gyanús ingatlanügyben, amiben Schadl György felesége is érintett.
Fordulatként értékelik az érintettek, hogy Polt Péter legfőbb ügyész feljelentésként vett egy írásbeli választ igénylő kérdést, amiben Jámbor András, a Párbeszéd képviselője arról érdeklődött, zajlik-e nyomozás abban az ingatlanügyben, amiben Schadl György felesége irodáján keresztül adtak el 38 millió forintért egy később 450 millióért eladásra kínált péceli villát.
Az ügyről korábba a Blikk írt, ami szerint a Végrehajtói Kamara korrupció miatt letartóztatásban lévő elnökének felesége, Schadlné Baranyai Helga árverezte el az ingatlant, amelyben felerészben volt tulajdonos Vajda Beatrix, egy ingatlanos, aki maga építtette fel az 500 négyzetméteres házat.
A végrehajtás a nő volt férje tartozásai miatt indult, aki ugyancsak tulajdonos volt az ingatlanban. A nő panaszt nyújtott be a végrehajtás ellen, mivel tulajdonostársként azt jogtalannak tartotta, hiszen nem ő tartozott. Ennek a bíróság 2021-ben helyt is adott, de az árverést egy évvel visszadátumozták 2020 májusára, miközben a földhivatali bejegyzés 2021-es lett.
Ezzek kapcsolatban tett fel kérdéseket Poltnak Jámbor. A legfőbb ügyész válaszában közölte, hogy az ügyben tett korábbi feljelentéseket a rendőrség elutasította, de akkor még nem tudtak a visszadátumozott iratról, ezért az ügyet feljentésként a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányságnak továbbította.
A fejleményről Jámbor András számolt be Facebook-oldalán, a nő ügyvédje nem várt fordulatként értékelte Polt Péter válaszát. (via: 24.hu)
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.