„Én mondom, szívesen lennék nyugdíjas La Mangán” – így áradozott Schadl a spanyolországi lakásukról

Néhány év alatt 775 millió forint értékben vásárolt ingatlanokat Schadl György és felesége.

  • hvg.hu hvg.hu
„Én mondom, szívesen lennék nyugdíjas La Mangán” – így áradozott Schadl a spanyolországi lakásukról

Jelentős összegeket fektetett ingatlanokba a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke és felesége: az elmúlt években nagyjából húsz lakást, házat, nyaralót és üzlethelyiséget vásároltak körülbelül 775 millió forintért – írja a Blikk. A lap most olyan hangfelvételeket hozott nyilvánosságra, amelyeken Schadl György egy ismerősével a spanyolországi apartmanjáról beszélgetett.

A nyomozati anyagok szerint a La Manga-i tengerparti lakásért Schadl 35 millió forintot fizetett, az egyik felvételen azonban 70 millós összeg hangzott el. „Milyen a ház vagy a lakás?” – kérdezte tőle a csak R.-ként hivatkozott ismerőse, mire az elnök úgy felelt: „Az szerintem f.sza.”

EgyenlegMoncsi - így lett a telefonlehallgatásnál is fontosabb egy vádalku a Schadl-ügyben

Schadl arról beszélt, hogy „félmillió euróért olyan tengerparti villa van, hogy besz.rsz”, s az, amelyiket ők vettek meg, három szobás, teraszos, vízparti, tartozik hozzá teniszpálya és van mélygarázs. „Kétszázezer euró, hetvenmillió forint… Én mondom, szívesen lennék nyugdíjas La Mangán. Nekem nagyon tetszett” – magyarázta.

Az elnök 2020-ban 90,5 millió forintért vásárolt nyaralót a Balatonnál, amelyre még legalább 120 milliót költött, egy évvel korábban pedig egyetlen nap alatt több olyan budapesti ingatlant is megvett, amelyet az önkormányzat kínált eladásra: egy Izabella, egy Király, egy Nefelejcs, egy Garai, két Vörösmarty és egy Dohány utcai lakást összesen 207,7 millióért.

A Blikk megjegyezte, hogy a lakásokat a nyomozás során zár alá vették. A Központi Nyomozó Főügyészség korrupciós és vagyon elleni bűncselekményekkel és pénzmosással vádolja Schadlt és 21 társát, köztük Völner Pált, az Igazságügyi Minisztérium korábbi államtitkárát.

Arról, hogyan áll most a Völner–Schadl-ügy, hogy a „patrónusok” megússzák, a biznisz pedig megy tovább, itt írtunk. Ebben a cikkünkben azt foglaltuk össze, hogy kik mozgatták „gyalogként” a Schadl György-féle korrupciós hálózatot és hogyan áramlott a pénz a végrehajtóelnök Schadl és Völner Pál államtitkár között. Azt pedig, hogyan asszisztált a a végrehajtók jogellenes kiválasztásához az igazságügyi tárca közép- és felsővezetése, itt mutattuk be.

Az igazságügyi apparátus szemlesütve hajtotta végre Schadl és Völner akaratát

Noha a Schadl-botrány politikai főszereplője Völner Pál egykori államtitkár, a végrehajtók jogellenes kiválasztásához az igazságügyi tárca közép- és felsővezetése is asszisztált - ez derül ki a HVG birtokába került tanúvallomásokból. A minisztérium dolgozói - ha közben netán kellemetlenül is érezték magukat - minden utasítást teljesítettek, ami felülről érkezett, így nyerhettek végrehajtói kinevezést Schadl György engedelmes lekötelezettjei.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.