Tetszett a cikk?

Ismét tüntettek az internetadó ellen, két nappal azután, hogy vasárnap a becslések szerint tízezernél is többen vonultak fel a tervezett új közteher ellen. Most a József nádor térről az internetadó reálisnak tartott mértékét jelképező 0-ás kilométerkőhöz vonultak a Clark Ádám térre az Erzsébet hídon keresztül. Menet közben atrocitás nem történt, út közben ismét többször is felmutatták a résztvevők a mobiljaikat, a békés menetben rengetegen voltak. "Mocskos Fidesz! Mocskos Fidesz!" - skandálták többek közt a vonulók. A londoni Trafalgar téren körülbelül hatvanan tüntettek kedd este a magyarországi internetadó ellen. A demonstráló magyarokhoz angolok is csatlakoztak. A pécsi tüntetés vezérszónoka Mellár Tamás közgazdász, a Fidesz közeli Századvég Gazdaságkutató Zrt. korábbi vezetője, a Fidesz volt önkormányzati képviselője volt, aki arról beszélt, hogy az internetadó nemcsak egy adónem a sok közül, hanem az információhoz jutás és a nyilvánosság korlátozását jelenti, ami pedig egyben a demokrácia korlátozása.

Stiller Ákos
Stiller Ákos
Stiller Ákos
Szemerey Bence
Tüntetés Debrecenben
MTI / Czeglédi Zsolt
Stiller Ákos
Szemerey Bence
Szemerey Bence
Szemerey Bence
Stiller Ákos
Üveges Zsolt
Szemerey Bence
Szemerey Bence
Kossuth rádió - híreket mondanak
Szemerey Bence
Szemerey Bence
Stiller Ákos
Szemerey Bence

Kövessenek minket a Facebookon is!

hvg.hu Nagyítás

Tüntetés az Operaház előtt - Nagyítás-fotógaléria

Civil szervezetek és ellenzéki pártok szerveztek nagyszabású demonstrációt a Magyar Állami Operaház elé az Andrássy útra hétfő estére. Eközben a kormány az új alaptörvény életbe lépését ünnepelte. Görgesse végig galériánkat!

hvg.hu Nagyítás

Klicsko is beszállt a bunyóba a kijevi tüntetésen – Nagyítás-fotógaléria

Kijevben vasárnap nagygyűlést tartottak, amelyen médiabecslések szerint legalább százezren, más források szerint mintegy félmillióan vettek részt. A tüntetés békés volt, utána viszont radikális tüntetők egy néhány ezres csoportja összecsapott a kormánynegyedet lezárva tartó rohamrendőrökkel a Dinamo-stadionnál. A feldühödött tüntetők a rendfenntartó erők több autóbuszát és teherautóját felgyújtották. A tüntetők és a rendőrök összecsapásában majdnem száz ember sebesült meg: hetven rendőr és huszonnégy tüntető. A belügyminisztérium közlése szerint négy embert őrizetbe vettek. Hétfő reggel is folytatódtak az összecsapások az ukrán tüntetők és a rohamrendőrök között Kijev központjában. A sebesültek száma reggelre meghaladta a százat. A radikális tüntetők a Dinamo stadionjánál kedd éjszaka füstgránátokkal, fáklyákkal, gyújtópalackokkal és kövekkel kezdték el dobálni a rendőröket, akik hanggránátokkal és könnygázzal válaszoltak. A magasból lezuhant és meghalt egy tüntető, két másikat pedig sajtóértesülések szerint lelőttek. Azarov az este további erőszakkal fenyegetett a tévében.

Fülöp Máté (szerkesztő) Nagyítás

''Ez tényleg Európa?'' - újabb mélypont a kijevi tüntetésen - Nagyítás-fotógaléria

Szerdán végzetes fordulatot vettek az események, 5 tüntető is belehalt a küzdelmekbe, közülük négyet lelőttek, és több mint háromszáz sérültje is van a zavargásoknak. Az összecsapások csütörtök hajnalban is folytatódtak, a radikális tüntetők szétverték egyebek mellett egy rádió-televíziós társaság irodáit. Az ukrán belügyminisztérium csütörtök délután azt közölte, hogy szerintük megrendezték a tüntetők halálát. A halottak közül kettő külföldi volt – egy örmény és egy fehérorosz állampolgár – közölte a minisztérium szóvivője. A nyomozás egyelőre annyit derített ki, hogy a halálos lövéseket nem szolgálati fegyverekből adták le, ráadásul a rohamrendőrök nem is használnak lőfegyvert a bevetéseken. Szerdán lépett életbe egy január 16-án sebtében elfogadott törvény, ami a tüntetők jogait erősen korlátozó fellépést is megenged a rendőröknek. Bár csütörtökön tűzszünetet kötöttek a szembenálló felek, semmi sem utal arra, hogy megnyugodnának a kedélyek. A zavargások vidéki városokra terjedtek át, és nagy felháborodást keltett egy ellenzéki aktivista kínzásáról szóló videó is. Képes összefoglalónk.

hvg.hu Nagyítás

Internetadó ellen a Lendvay utcáig - Nagyítás-fotógaléria

Nagy rendőri készültség volt a Nemzetgazdasági Minisztérium épülete elé meghirdetett, az internetadó elleni tüntetésen. A tárca épületének bejáratát bedeszkázták és kettős rendőrsorfal védi. Tízezernél is több ember a tiltakozáson. A tüntetők a Fidesz Lendvay utcai székházához vonulnak. Orbán lemondását és a netadó visszavonását követeli az Andrássy úton hömpölygő tömeg. A Fidesz-székházat számítógépdarabokkal dobálták, két tüntető lány felmászott a székház erkélyére, és kitűzte az EU zászlaját. Pécsen, Veszprémben és Miskolcon is tüntetnek a jövőre bevezetni tervezett adó ellen. A rendőrök kérésének nem engedelmeskednek a tüntetők, nem mennek haza.

hvg.hu Nagyítás

Tüntetéssorozat Spanyolországban - Nagyítás-fotógaléria

Háromnapos folyamatos tüntetés után a rendőrség kiűzte az ''Elégedetleneket'' a madridi Puerta del Sol térről, de tüntetés zajlott szinte az összes spanyol nagyvárosban. Az Indignados mozgalom a spanyol gazdasági krízis kezelésében csalódott emberek, munkanélküliek és diákok spontán szerveződéséből alakult ki.

hvg.hu Nagyítás

Tüntetések napja Budapesten - Nagyítás-fotógaléria

Szinte az összes előadást megszakították az ELTE Bölcsészettudományi Karának Múzeum körúti kampuszán a Hallgatói Hálózat aktivistái és a hozzájuk csatlakozott diákok, akik az egyetem forrásainak csökkentése és a felsőoktatást érintő átalakítások ellen tiltakoznak. Eközben megérkezett a fővárosba a közmunkások érdekében tüntető, vidékről indult éhségmenet is, délután pedig a diákok a Deák téren kezdtek demonstrációba.