Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Aggasztó szavakkal és asszociációkkal hergeli liberális ellenfeleit az orbáni propagandagépezet, hogy még mélyebb szakadékot képezzen hívei és ellenfelei között. Közben pedig a kormányfő attól retteg, hogy a legújabb generáció már nem tudja értékelni, milyen jól járt a Fidesszel.
„Elképzeled a tizenhat éves pufimellényest, ahogy hátrafelé nyilaz a lovon?”
– kérdez vissza a kormányzati elképzelésekben szereplő táborokról az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egyik fiatal munkatársa. Pedig elvileg az ő feladata is lenne, hogy Orbán Viktor szándékának megfelelően utat találjon a Fidesz a szavazókorba lépő új generációhoz. A HVG kérdéseire válaszoló köztisztviselő hangsúlyozza: nem a nemzeti értékek és érzelmek átadásával van a baj, egyszerűen máshogy kell hatni a mai fiatalokra, máshogy kell őket megcélozni.
Nem gondoltuk volna, hogy Orbán Viktor egyszer még migránsokkal dicsekszik
Ha hiszik, ha nem, Orbán Viktor fenti állításainak a fele igaz - bár a kipcsak népnév idehaza nemigen ismert. A kipcsakok nem mások, mint a kunok, akiket egy sikertelen kísérlet után IV. Béla telepített be a tatárjárás után 1246-ban a Duna-Tisza közére. A miniszterelnök két dologban azonban tévedett, hazudott, csúsztatott.
Próbálkozásból nem volt hiány az elmúlt években. Az 1956-os forradalom, valamint a rendszerváltás kerek évfordulóit úgy igyekeztek megünnepelni, hogy azzal a fiatalokat szólítsák meg.
Az idősebb szavazóknak a Kossuth téri szoborkeringővel kedveskedtek, a fiatalok számára az 1956-os „pesti srácot” kínálták plakáton és Facebook-hirdetésben, színes-szagos kiállításokat csináltak a Várkert Bazárban, és közben wellness-szállókban kényeztették a képzésre érkező tanárokat.
Újabb történész a Pruck-ügyről: "a mai emlékezetpolitika csődjét és alapvető kudarcát jelzi"
Már rég nem az eredeti, identitásproblémáról szól a Pruck-Dózsa-ügy, vagyis az, ki szerepel az egyik kiemelt, 1956-ról megemlékező archív fotón. Schmidt Máriáék személyes támadásként fogják fel az ügyet, de egy, most megszólaló történész, az 56-os specialista Rainer M. János a kormány emlékezetpolitikájának kudarcának is tartja az ügyet.
A nagyobb fesztiválokra gyártott klipben a fiatal, forradalmárnak beállított Orbán lett a rendszerváltás „hőse”. Ennek a képnek kellett ellenpontoznia a mostani köpcös, korrupt, a hatalomból kirobbanthatatlan nagypapát. A Schmidt Máriához köthető akciók azonban a Fidesz holdudvarában sem hoztak egyöntetű tetszést. Részben ez az oka annak is, hogy Trianon 100. évfordulójára már nem tartott igényt a kormány a Terror Háza igazgatójának „halszagú” ötleteire.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.