Nemzetközi lapszemle: Minden szinten a kavarások évadja ez az Európai Unióban

Viharokat kavar az EU-s tisztségek elosztása, erről ír a Times, a Die Presse és a Bloomberg is. Több sebből is vérzett Orbán Viktor pártcsalád-alapító elképzelése, írja a Politico. Mark Leonard szerint sem Emmanuel Macron, sem Olaf Scholz nem képes átvezetni Európát a viharos vizeken. A FAZ szerint választási győzelme esetén a francia közszolgálati média nyakára kíván lépni Marine Le Pen pártja. Vegyes képet mutat az orosz–észak-koreai összefogásról Vlagyimir Putyin phenjani útja, írja a Time.

  • hvg360 hvg360
Nemzetközi lapszemle: Minden szinten a kavarások évadja ez az Európai Unióban

The Times

A vezércikk úgy ítéli meg, hogy az olasz kormányfő joggal kiáltott csalást, amikor a három nagy pártcsalád egymás között igyekezett elosztani az EU vezető tisztségeit. Giorgia Meloninak igaza volt, amikor rámutatott a mutyimentalitásra, még ha a döntések ma már formálisan nem füstös hátsó szobákban dőlnek is el. De ugyanúgy megy az alkudozás, és a prímet általában a németek és a franciák viszik.

Csakhogy megjelent egy új bajkeverő a színen: a populista olasz vezető, aki tiltakozik a szokásos eljárásmód ellen. Arra hivatkozik, hogy az ügyletet a választás eredménye nem támasztja alá, és semmibe veszik a polgárok akaratát a migráció és nulla nettó kibocsátás ügyében.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?