Nemzetközi lapszemle: Aktívabb német politikát sürgetnek, Giorgia Melonit margóra szorítva látják az EU-ban

A magyar kormányhoz kapcsolódó magyar szélsőjobb orosz mintára homofób dezinformációt vetett be a választási kampány során, állapította meg egy civil vizsgálat. Az EP-képviselővé választott antifasisztáról, Ilaria Salisról ír a Die Zeit. Az Economist nagy gondnak nevezi, hogy Németország nem áll Európa élére. A Times szerint Giorgia Meloni a margóra szorult. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.

  • hvg360 hvg360
Nemzetközi lapszemle: Aktívabb német politikát sürgetnek, Giorgia Melonit margóra szorítva látják az EU-ban

Euronews

A magyar szakminiszter érdektelennek nevezte, hogy mindössze három tagország: Olaszország, Bulgária és Málta küldte el tárcavezetőjét a Budapesten rendezett nem hivatalos egészségügyi tanácsülésre. A többiek a jelek szerint így fejezték ki tiltakozásukat az orbáni „békemisszió” miatt. Takács Péter szerint ez egyáltalán nem vetette vissza az érdemi munkát.

Arra hivatkozott, hogy nyáron még ez az arány is kedvező, és egyébként is a tanácskozás a véleménycserét szolgálja, ahhoz pedig a tények és nem az ideológiai megfontolások adják az alapot. Szerinte az ilyen találkozók a béke szigetét jelentik az európai politikában.

Csakhogy egyes kormányok olyan méltatlanul alacsony szinten képviseltették magukat, hogy azt nem lehetett másként értékelni, csakis diplomáciai dorgálásként. Ausztria pl. a budapesti nagykövetét ugrasztotta, Belgiumból a brüsszeli állandó EU-képviselet egyik attaséja érkezett, írja az Euronews.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.