A Wall Street Journal szerint a bokszbotránnyal a kultúrharc az olimpiát is elérte, és ez az orosz politika műve
A magyar és az osztrák jobboldal együttműködéséről ír a Reuters és a Der Standard. A brit hírszerzés volt főnöke azt állítja, Netanjahu kész súlyosbítani a helyzetet a Közel-Keleten. Ian Bremmer nemzetközi politikai szakértő szerint Hszi Csin-ping a nagyobb veszélyt Donald Trumpban látja az amerikai elnökválasztás előtt. Az orosz-amerikai fogolycsere diplomácia siker, ugyanakkor rossz példa a foglyokat ejtő diktátoroknak, írja a Bloomberg. Az Economist szerint túl kevés F-16-os gép érkezett Ukrajnába. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Süddeutsche Zeitung
Bár Orbán Viktor a múlt héten még kézzel-lábbal tiltakozott az ellen, hogy az EU határozatban ítélje el a venezuelai választások körüli nyilvánvaló visszaéléseket, váratlanul beadta a derekát, így a szervezet közös nyilatkozatban nyilvánította ki: nem ismeri el Maduro elnök győzelmét.
A brüsszeli birkózás egy hétig tartott, ezért először a külügyi főbiztos csupán a saját nevében sürgethetett nagyobb átláthatóságot a caracas-i rendszertől. Ám most a 27-ek egységesen követelik, hogy a venezuelai kormány tegye közzé a szavazás eredményét összesítő dokumentumokat, és hogy azokat független nemzetközi testület ellenőrizze.
Igazából senki sem tudja, a magyar vezetés miért tért jobb belátásra. Lehet, hogy Orbán nem kívánt még egy viszályt a nyakába venni. Két napja mindenesetre hét európai kormány még a saját nevében szólított fel a választási listák nyilvánosságra hozatalára.