Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

CEU Business School

Születünk-e elegen ahhoz, hogy versenyképes legyen Magyarország?

Nemcsak a közvélemény, de a szakemberek állásfoglalása is megoszlik Magyarország versenyképességének alakulásáról. Javulásról beszélnek azok, akik az úgynevezett kemény tényezőkre vezetik vissza a jelenlegi állapotot, a hitelminősítő intézetek pedig Magyarországot ma ismét befektetésre ajánlják.

CEU Business School

Ez az egyik legnehezebb dolog a családi cégek generációváltásában

A magyar családi vállalkozások és családi vállalatok többsége nagyon izgalmas és kihívásokkal teli időszakot él meg: a közel 20-25 éve megalapított cégek az utódlás problémájával szembesülnek. A kérdés a nem családi cégek esetében sem egyszerű, a családi cégek számára pedig egyenesen az egyik legnagyobb feladat. Főleg akkor, ha első ízben esnek át a generációváltáson, mint jelenleg a legtöbb magyar családi cég.

CEU Business School

Befektetne Sanghajban? Ezeket gondolja át

A „Kína gazdasága 2018-ra megelőzi Amerikát” (Forbes), vagy „A kínaiak túl sokáig halogatták” növekedési modelljük módosítását (Soros György), illetve hasonló jellegű előrejelzéseket nap, mint nap hallhatunk a hírek között. Ezek gyakran igen ellentmondóak és zavarba ejtők, ráadásul az sem segít, hogy Kínáról közismert, az országukra vonatkozó híreket szigorú ellenőrzés alatt tartják.

CEU Business School

Vállalati átlathatóság kezdőknek és haladóknak

Az utóbbi években egyre világosabban körvonalazódott, melyek azok az értékek, belső rendszerek, intézmények és folyamatok, amelyek megelőzik az etikátlan viselkedést, sőt, az is, hogy ezek működéséről milyen formában érdemes a vállalatoknak adatokat közzétenniük.

CEU Business School

Mindent megváltoztathat a közösségi gazdaság? Airbnb, Uber és társaik

Az együttműködésen alapuló gazdaság (népszerű elnevezéssel a közösségi gazdaság) lehetővé teszi, hogy társadalmunk alapjaiban kezdjen másként gondolkodni mindenről. A kései kapitalizmus korában újradefiniálja a fogyasztás, a termelés, a finanszírozás és a tanulás eddig ismert fogalmait. Mindezt pedig azzal éri el, hogy az emberi tevékenységek fókuszát a tulajdonról a hozzáférésre helyezi át.

CEU Business School

Ezért Izrael a pénzügyi technológiák fellegvára

A fintech – azaz pénzügyi technológiai – szektor nagyot robbant az elmúlt években. A hagyományos pénzügyi szolgáltatókat és rendszereket felforgató szoftverfejlesztők tavaly 12 milliárd dollárnyi befektetést vonzottak, szemben a 2013-as 4 milliárddal. A bankok joggal tarthatnak a feltörekvő fintech cégektől: a McKinsey szerint 2025-ig bevételük 10-20 százalékát és nyereségük akár 20-40 százalékát is elveszíthetik a lakossági és kkv-üzletágban.

Az oldalon elhelyezett tartalom a CEU Business School közreműködésével jött létre, amelynek előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.