A NASA szerint Kína emberéleteket sodort veszélybe azzal, hogy hallgatott a Földre visszaeső 25 tonnás rakétadarabról
Egy Hosszú Menetelés-5B egy darabja a hétvégén zuhant vissza, de Kína azt sem volt hajlandó közölni, hol érhet majd földet.
Egy Hosszú Menetelés-5B egy darabja a hétvégén zuhant vissza, de Kína azt sem volt hajlandó közölni, hol érhet majd földet.
Egy farmer fedezte fel azt a különös, mintegy háromméteres tárgyat, ami a földbe ékelődött Ausztrália délkeleti részén. Az űrből jött.
A kínai rakéta úgynevezett magfokozata egy hét múlva léphet be a Föld légkörébe.
Mi a közös az űrrakétában, a fridzsiderek hűtőközegében és az olajat szállító tartályhajókban? Mindegyik közveszélyt okozhat, és a baj megelőzése csak kormányszintű, nemzetközi szabályozással lehetséges.
Az űrszemét látványos érkezéséről videó is készült.
Az űrhajósok által termelt hulladék megsemmisítése korántsem egyszerű, a szakemberek azonban szinte mindig kitalálnak valamilyen újabb módszert. Ilyen a Nanoracks különleges zsákja is, ami a napokban indult el a légkör felé.
A „drag sail” nevezetű megoldást most tesztelték élesben. Egy rakétadarabot tessékelt arrébb.
Az orosz teherhajó, a Progressz 81 hajtóművét 4 perc 34 másodpercen át kellett működtetni, hogy kitolja a Nemzetközi Űrállomást (ISS) a törmelék közeléből.
A műholdat az oroszok semmisítették meg.
Egy elhasznált orosz rakéta tért vissza a légkörbe, a dél-afrikai Johannesburg felett ívelt át az esti égbolton.
A kezdeményezés mögött álló Airbus szerint így kevesebb rakétaindításra lesz szükség, ami a környezetnek is jót tesz.
Még március 29-én tűnt fel Alaszka felett az a gömb, ami nagyjából négy és fél percen át volt látható.
Egy alaposabb vizsgálat után derült csak ki, hogy egy visszahulló kínai rakétadarab, és nem egy üstökös világította be az eget India felett.
Senki nem vállalt egyelőre felelősséget azért az incidensért, amely során egy használaton kívüli rakétadarab a Holdnak ütközött.
Egy háromtonnás, tisztázatlan eredetű űrszemét csapódik pénteken a Holdnak hatalmas sebességgel, és hagy rajta egy akkora krátert, amelyben több nyerges vontató is elférne.
Az Európai Űrügynökség (ESA) és a Clean Space nevű kezdeményezés új feladattal bízott meg egy berendezést: odafönt fog szerelgetni, újraindítani és más műholdak pályára állításában segíteni.
A Pentagon az amerikai űrhaderőn keresztül hirdetett pályázatot egy olyan technológia kifejlesztésére, amely hatékonyan bánhat el a Föld körül keringő űrszeméttel.
Az Angara-A5 nevű nehézrakéta Perszej fokozata tért vissza, űrszemétként. A szerkezet karácsony után, december 27-én indult útnak.
A NASA egy űrszemétről kapott értesítést a Nemzetközi Űrállomásról, ezért a szervezet úgy döntött, elhalasztja egy hibás antenna kicserélését.
Egyre nagyobb a „forgalmi dugó” az orbitális pályákon, és ami a Földön csak kellemetlen, az az űrben kifejezetten veszélyes. Minél előbb felismerjük, hogy a műholdakat ütközésveszély fenyegeti, annál jobb – ebben már robotok is segíthetnek.