Riadót fújtak a Nemzetközi Űrállomáson, az űrhajósok készen álltak az evakuálásra
Egy űrszemét túl közel merészkedett a szerkezethez. Azóta minden rendben.
Egy űrszemét túl közel merészkedett a szerkezethez. Azóta minden rendben.
1240 méterrel tolták magasabbra a Nemzetközi Űrállomást magyar idő szerint szerdán késő este, hogy messzebb kerüljenek egy megsemmisített kínai műhold egyik darabkájától.
Egy rejtélyes objektum szorosan követi a kínai Sicsien-21 nevű műholdat, amit a múlt hónapban állítottak pályára. A szerkezet nem információt gyűjt, hanem űrszemetet, ami még furcsábbá teszi az esetet.
A Utah-i Egyetem mérnökei szerint egy mágnessel meg lehetne oldani, hogy az űrszemét ne jelentsen problémát a jövőben.
Steve Wozniak szerint a világ gondjait csak együtt oldhatjuk meg.
A roncs a Sencsou-12 darabja lehet, videó is készült róla. Az mondjuk nem annyira jó, hogy közel mentek hozzá, ha tényleg az, aminek mondják.
A sérülés bár jól látható, nem befolyásolja a szerkezet működését. Az incidens még május közepén történt.
Nagyjából hét évtizede szemetel az emberiség az űrben, és egyre kezelhetetlenebb a Föld körüli pályán száguldó anyagdarabkák mennyisége.
A NEO-01 nevű űreszközt kétféle feladatra vetik be: égitesteket figyel, miközben űrszemetet gyűjt.
Nyolc órával azután, hogy útnak indult a SpaceX Crew Dragon űrhajója a Nemzetközi Űrállomás felé, a földi irányítás felszólt az űrhajósoknak, hogy volna egy kis probléma.
A rakétaindításokhoz használt modulok legtöbbje a légkörbe érve elég, a SpaceX műszerével azonban nem ez történt: a bokszzsák méretű darabka irányt tévesztett.
Az űrszemét eltávolítására létrehozott eszközt is pályára állított a hétfőn útnak indult Szojuz űrhajó.
A Hawaiin lévő teleszkóp megfigyelései révén sikerült azonosítani a Föld körül keringő, eddig ismeretlen eredetű objektumot – közölte a NASA bolygókutató intézete, a kaliforniai Pasadenában lévő Jet Propulsion Laboratory.
A svájci ClearSpace nevű cég 2025-ben hoz majd le az Európai Űrügynökség (ESA) számára egy darab űrszemetet a világűrből. Több szempontból is fontos küldetés lesz.
A Föld körül keringő űrszemetet megfigyelő radart avattak fel Koblenz mellett.
Sikertelen holdmisszió rakétájának egy darabja lehet az a múlt hónapban felfedezett és eredetileg aszteroidaként azonosított objektum, amely novembertől átmenetileg a Föld gravitációs csapdájába kerül.
Az űrhajósok a Szojuz űrkapszulában vészelték át a pályamódosítást.