Pintér titkolja, ő adott-e engedélyt Gruevszki belépésére
A Magyar Helsinki Bizottság szerint kizárólag Pintér engedélyével léphetett legálisan Magyarországra útlevél nélkül a volt macedón miniszterelnök.
A Magyar Helsinki Bizottság szerint kizárólag Pintér engedélyével léphetett legálisan Magyarországra útlevél nélkül a volt macedón miniszterelnök.
Nem csak Albániából Montenegróig, hanem Montenegrótól Szerbiáig is egy magyar követségi autóban utazott a hazájában korrupció miatt kétéves börtönre ítélt Nikola Gruevszki volt macedón kormányfő. Már csak azt nem tudni, hogyan érkezett a Budapesten politikai menedéket kérő politikus Magyarországra. Valószínűleg egy szerbiai magyar követségi autóval.
A határellenőrző rendszer szerint a Hani I Hotit határátkelőn ment át a kocsi, amely a volt macedón miniszterelnököt szállította.
Több görög városban ért atrocitás albánokat és albán érdekeltségű cégeket.
Az állatokat kis ketrecekben tartották, többüknek betegsége is volt.
Nemrég még a NATO bombázta, de már a szövetség tagállama; nem tagja az EU-nak, de euró a hivatalos fizetőeszköze; nem nagyobb két magyar megyénél, de kontinensnyi élménnyel vár. Ez Montenegró, mely apró országot mi japán autókkal fedeztünk fel.
Hat másik rokonát is megsebesítette. Egyelőre nem tudni, miért tette.
Albánia nem kíván tábort építeni az Európai Unióba igyekvő menedékkérőknek - mondta Edi Rama albán kormányfő a Bild című német lapnak.
A FIFA vizsgálja Xherdan Shaqiri és Granit Xhaka gólörömét, mert egy kétfejű sast formálva provokálta a szerb nézőket. Mégis mi történik itt? És kinek van joga ítélkezni?
Berlinben tárgyalt Albánia belügyminisztere- számolt be a Deutsche Welle hírportálja egy olyan eseményről, amely általában nemigen érdekelné a német publikumot. Miért lett hirtelen nagyon fontos Albánia belügyminiszterének berlini látogatása?
Megbüntethetik a sassal üzenő svájciakat, a FIFA nem nézi jó szemmel a politikai megnyilvánulásokat.
Alig 40 egyedről tudnak már csak a veszélyeztetett alfajból.
A tárgyalások megkezdését a tagországoknak is jóvá kell még hagyniuk.
A beszámolók szerint egyebek mellett Belgrádban is érezték a közepes erejű földmozgást, amelyet több utórengés kísért. Sérültekről nincs hír.
Az albán miniszterelnök levélben kérte az Európai Unió tagországainak segítségét a szervezett bűnözés elleni harcban.
A központi hatalmak száz évvel ezelőtt, 1917 késő őszén áttörték az olasz védelmi vonalakat, és túljutottak az Isonzón és Doberdón. Jelentős észak-olasz területeket foglaltak el, amelyeket az Osztrák-Magyar Monarchia szállt meg. A támadás és a megszállás is felvet olyan kérdéseket, amelyeket ma a háborús bűnök szempontjából újraértékelhetnek a történészek. A monarchia megszálló tevékenységéről a Politikatörténeti Intézetben beszélgettek szakértők.
Albán politikus még sosem került olyan korrupciós büntetőügybe, mint most, ehhez is az olasz rendőrség kellett. A volt belügyminisztert drogcsempész kapcsolatokkal vádolják.
Lehet azon vitatkozni, jó ötlet-e, hogy a magyar állam beszállt a Budapestet a balkáni fővárosokkal összekötő légihidak finanszírozásába, illetve meglesz-e ennek a gazdasági haszna, lásd még „keleti nyitás”. Az viszont tény, hogy egy kis előre tervezéssel mostanában fillérekért el lehet jutni egy sor egzotikus balkáni célállomásra. Nade hogyan tovább? És eleve, melyik városba érdemes egyáltalán terveznünk? Podgorica, Pristina, Szarajevó, Szkopje, Szófia vagy Tirana?
Franciaországban az év eleje óta megtriplázódott az Albániába hazakísért menedékkérők száma, tavaly ugyanis a balkáni országból érkezettek közül adtak be a legtöbben menedékkérelmet – közölte a francia bevándorlási és integrációs hivatal (OFII). Aki önként hazamegy, 300 eurót kap a francia hatóságoktól.
A kormányzó Szocialista Párt nyeri meg a vasárnapi parlamenti választásokat a szavazatok 45-49 százalékával az olasz IPR Marketing által készített exit poll eredménye szerint.