Albán embercsempészt fogott a TEK Budapesten
A férfi társára nemzetközi elfogató parancsot adtak ki.
A férfi társára nemzetközi elfogató parancsot adtak ki.
A meccs tétje nem kisebb volt, mint a versenyben való maradás a világbajnoki részvételért, azonban egy góllal hazai pályán is kikapott Rossi csapata Albániától.
Az FK Tirana védője, Erjon Hoxhallari és Arzen Voci fizioterapeuta produkált pozitív tesztet.
Mi történik, ha egy ország élére egy üldözési mániában szenvedő, viszonylag jó genetikai adottságokkal megáldott egykori partizán kerül? A választ Albániában találhatjuk meg: a második világháború vége után negyven évig uralkodó kommunista diktátor, Enver Hodzsa több mint 170 ezer bunkert építtetett harmad-magyarországnyi birodalmában. A vasbetonba öntött múltat nehéz eltörölni, így a kapitalizmusba belekóstoló albánok turisztikai látványossággá alakítják át a kis, a közepes és a városrésznyi bunkereket.
Az UEFA és a FIFA közös döntése alapján sehol nem lesznek idegenbeli szurkolók a szeptemberi vb-selejtezőkön.
Szerbia, Bosznia-Hercegovina, Montenegró, Észak-Macedónia és Albánia egyezett meg a roaming eltörléséről, a változás csütörtökkel kezdődik.
Az 1991. március 7-ét követő néhány napban több tízezer albán menekült érkezett hajón a dél-olaszországi kikötőkbe, s ezzel végleg átszakadt egy gát: az utolsó közép-európai szocialista államban is végleg eldőlt, hogy fenntarthatatlan a szovjet-féle szocializmus. A demokráciába való, harminc éve tartó átmenet azonban – részben az Albániát évtizedeken át zsarnoki módszerekkel kormányzó Enver Hodzsa hagyatéka miatt – meglehetősen ellentmondásosra sikerült.
Egy tüntetés is megelőzte Sander Lleshaj távozását, ahol a felháborodott emberek összecsaptak a rendőrséggel.