Becsapódhat a Földbe a Bennu aszteroida, és ez globális telet hozna magával
A számítások szerint 1:2700-hoz az esély rá, hogy 157 év múlva összeütközik a Földdel az 500 méter átmérőjű Bennu aszteroida. A hatását az egész világon érezni lehetne.
A számítások szerint 1:2700-hoz az esély rá, hogy 157 év múlva összeütközik a Földdel az 500 méter átmérőjű Bennu aszteroida. A hatását az egész világon érezni lehetne.
A NASA egyik legnagyobb sikere, hogy nagy mennyiségű mintát hozott a Földre egy aszteroidáról. Az idő előrehaladtával egyre több derül ki ezekből a kőzetmaradványokból.
A NASA tudósai szerint olyan anyagokat tartalmaz nagy mennyiségben a Bennu aszteroidából származó minta, amelyek segíthetik az élet kialakulását egy bolygón. Például a Földön.
Komoly történelme lehet a Bennu aszteroidának, az elemzések egy ősi óceánvilág nyomaira utalnak a NASA missziója során nyert mintákban.
A NASA mérnökei az OSIRIS-REx űrszonda kapszulájának utolsó két záróelemét is eltávolították, így végre élőben láthatjuk, mennyi anyagot gyűjtött be a szerkezet a Bennu aszteroidáról.
A NASA szakemberei még mindig nem tudták teljesen kinyitni a Bennu aszteroidából származó mintát tartalmazó kapszulát, de vizsgálataival már így is fontos eredményekre jutottak.
A TIME idén hét robotikai megoldást választott be listájára, melyen az év 200 legjobb innovációját gyűjtötték össze az amerikai magazin szerkesztői.
Egyelőre nem sikerült hozzáférniük a NASA munkatársainak a legnagyobb, a Bennu aszteroidáról származó mintához, ugyanis néhány rögzítőcsavart a hagyományos eljárásokkal nem tudtak eltávolítani a mintákat a Földre visszajuttató szerkezetről.
A NASA szerdán bemutatta az aszteroidamintát, amely szeptemberben érkezett a Földre egy űrszondával.
Mevizsgálták a tudósok a Bennu aszteroidából a Földre hozott mintákat, az elemzések eredményét pedig szerdán teszi közzé a NASA.
A minta nem sokkal nagyobb, mint egy „kifejlett hörcsög”, de a Naprendszer keletkezésének titkairól is árulkodhat.
A Bennu aszteroidából még 2020-ban vett mintát az OSIRIS-REx, azóta a Föld felé tartott, hogy ledobja a rakományt. A küldetés magyar idő szerint vasárnap délután zárult le a sikeres visszatéréssel.
A Földre is veszélyes az az aszteroida, amelynek darabjait néhány éve gyűjtötte be az OSIRIS-REx nevű űrszonda. A minták vasárnap landolhatnak a Földön.
A NASA szerint 2182. szeptember 24-én 1:2700-hoz lesz az esélye annak, hogy a Földe csapódik a Bennu aszteroida. Ha ez megtörténik, 960 km-es körzetben mindent elpusztít.
Annyira meglepte a Bennu aszteroida a tudósokat a mintavétel után, hogy vissza akartak térni, hogy közelebbről is megvizsgálják.
A NASA által készített különleges felületen a Föld pályájához közel merészkedő üstökösöket is nyomon lehet követni.
A NASA új számításokat végzett arról, mennyi az esélye, hogy a Bennu egyszer belénk jön. Egyelőre nincs miért aggódni.
A tervek szerint május elején kezdheti meg hazafelé tartó útját a NASA OSIRIS-REx nevű űrszondája, amely a Bennu felszínéről gyűjtött mintákkal tér majd vissza a Földre.