Kötelezettségszegési eljárást indít az EU az Egyesült Királysággal szemben
Az Európai Unió szerint London nem teljesítette az EU egészségügyi és növényegészségügyi szabályai szerinti kötelezettségeit.
Az Európai Unió szerint London nem teljesítette az EU egészségügyi és növényegészségügyi szabályai szerinti kötelezettségeit.
Tisztában van a Liz Truss vezette brit külügy, hogy rosszban sántikál, de Westminsterben úgy látják, elkerülhetetlen a Brexit-megállapodás csatolmányának átírása, és amúgy is csak formai kérdésekről van szó. A törvényjavaslat viszont aligha fog átmenni a parlamenten jelenlegi formájában.
Nincs, aki leszedje a termést, a britek pedig nem hajlandóak a földeken gürcölni.
Arra a kérdésre, hogy milyen módon érinti őket az Egyesült Királyság kilépése az EU-ból, egyikük sem válaszolt.
A britek a Brexit óta új típusú kártyát használnak, azonban egy 2020-as megállapodás értelmében a magyar egészségügyi intézményeknek azt is el kellene fogadniuk.
Liz Truss külügyminiszter hozzányúlna az északír határprotokollhoz, az EU az egységes válasszal szenved.
Magyarországot nem fenyegeti a kilépés az Európai Unióból, az euroszkeptikus narratívák ellenére még a Fidesz-táborban is egyetértés van a tagságról, Orbán Viktorral az élen. Volner János új unióellenes pártja közelébe sem érhet brit múzsájának, legfeljebb a kormánypárt lakmuszpapírja lehet.
Minimalizálná az ellenzék parlamenti jelenlétét a Németh Szilárdot Csepelen legyőző Momentumos politikus.
A brit kormányfő sajátos hasonlata egy pártkongresszuson hangzott el.
Milyen kommunikációs stratégiával lehetett meggyőzni a briteket, hogy jobb lenne nekik az Európai Unión kívül? És az amerikaiakat, hogy Donald Trumpra szavazzanak? Cikkünkben egy e kérdéssel foglalkozó esettanulmányt olvashatnak Jonah Berger marketingprofesszor Katalizátor című könyvéből.
Az Európai Unió Bíróságának főtanácsnoka egy Franciaországban élő brit állampolgár ügyében javasolta, hogy ne tarthassa meg a Brexit előtt élvezett jogait. Több mint egymillió britet érinthet hátrányosan, ha a bíróság elfogadja a javaslatot.
Paul Givan alelnöke is távozik a posztjáról. A Sinn Féin előrehozott választásokat szorgalmaz.
Ezzel dicsekszik a félhivatalos pekingi Global Times, amely a 27 tagállam összteljesítményét hasonlítja össze az 1,4 milliárd lakosú Kínával. Ameddig az Egyesült Királyság is tagja volt az Európai Uniónak, a kínaiaknak nem ment volna ilyen gyorsan a felzárkózás.
Összesen 6,4 millió uniós állampolgár kérte, hogy a szigetországban maradhasson.
Egy év telt el azóta, hogy a britek nemcsak a brüsszeli tárgyalóasztaltól álltak fel, de kiléptek az EU magját adó belső piacról is. A mérleg pedig még úgy sem túl kedvező, hogy a Covid sokkal jobban arcul csapta a szigetországot, mint a brexit.
A brexit óta nem egyszerű a kereskedelem az Európai Unióval.
Lord Frost lemondását Boris Johnson miniszterelnök arra használhatná ki, hogy újratervezze brexit politikáját - mondta Clément Beaune, Franciaország európai ügyekkel foglalkozó minisztere.
A fő ok, hogy David Frost ellenzi az omikron koronavírus-változat terjedésének megfékezésére nemrégiben érvénybe léptetett korlátozásokat.
Párizs uniós jogi lépésekkel fenyegette meg Nagy-Britanniát a halászati vitában. Egy nappal a határidő lejárta után London újabb 23 engedélyt adott ki a francia halászoknak, akik azzal fenyegetőznek, hogy karácsony előtt elzárják Nagy-Britanniát a kontinenstől.
42 milliárd forintnyi támogatást kapnak a kieső gazdasági kapcsolatokért.