Még egy hónapjuk van letelepedési engedélyt kérni az itt élő briteknek
December 31-éig kell letelepedési engedélyért folyamodnia minden itt élő britnek, aki már idén január előtt az országban élt, kivéve a kettős állampolgárokat.
December 31-éig kell letelepedési engedélyért folyamodnia minden itt élő britnek, aki már idén január előtt az országban élt, kivéve a kettős állampolgárokat.
Nem tetszett az első poszt-EU-s év a szigetország lakóinak, fele annyian sem tartják jónak a kilépést, mint 2021 elején.
Zsákutcában a tárgyalások a Brüsszel és London, illetve a francia és a brit kormány között, pedig mindössze körülbelül 150 halászati engedélyről van szó. A dühös francia halászok útakadályokkal akarják kiharcolni jogaikat Calais környékén.
London azzal fenyegetőzik, hogy felmondja a Brexit-egyezmény egyik passzusát.
Mind valószínűbbnek tartják Brüsszelben, hogy Boris Johnson felrobbantja a diplomáciai atombombát, vagyis beveti a 16-ik paragrafust, felfüggesztve ezzel az északír jegyzőkönyvet – tudósít a Politico. Az ír külügyminiszter szerint válaszképpen Brüsszelnek fel kellene függesztenie magát a kereskedelmi egyezményt.
Néhány halászhajó miatt egymás torkának ugrott Párizs és London. A probléma kiválóan illusztrálja, milyen félmegoldások tömkelegével sikerült úgy, ahogy tető alá hozni a Brexitet, amiről csak azért nem látszik, mekkora katasztrófa, mert a hatások jó része összemosódik a járványválság hatásaival.
Úgy viselkedik, mintha a jogszabályok mindenki másra vonatkoznának, csak rá nem.
Turbulenciák támadtak a kétoldalú kapcsolatokban – ismerte el szombaton Boris Johnson brit miniszterelnök, miután Párizs bejelentette, kitilthatja a brit hajókat a francia kikötőkből, ha keddig nem oldódik meg a két ország közötti halászati vita
Nincs helye azonban a kárörömnek, mert a populisták másutt is hasonló fantasztikus mesékkel ámítják az embereket, keltik az elégedetlenséget. A nagy kérdés az EU számára, hogy mit tegyen az elbizonytalanodott polgárokkal.
A francia politikus nem mulasztotta el felemlegetni a britek kilépésének árnyoldalait.
180 francia halász még mindig az engedélyre vár, hogy azokban a brit vizekben halászhasson, ahol az ősei. A BBC őket kérdezte arról, mihez kezdenek most amikor veszélybe került a megélhetésük?
A brexit után hiányoznak az EU-s munkavállalók az Egyesült Királyságból, kérdés, egy pár hónapra érvényes vízum kinek jelent vonzó lehetőséget.
Egész napos program lett a tankolás.
A változás 2025-ig nem értini azt, aki törvényesen letelepedett kint.