Mi lesz, ha Boris Johnson beveti a jogi atombombát északír ügyben?
London azzal fenyegetőzik, hogy felmondja a Brexit-egyezmény egyik passzusát.
London azzal fenyegetőzik, hogy felmondja a Brexit-egyezmény egyik passzusát.
Mind valószínűbbnek tartják Brüsszelben, hogy Boris Johnson felrobbantja a diplomáciai atombombát, vagyis beveti a 16-ik paragrafust, felfüggesztve ezzel az északír jegyzőkönyvet – tudósít a Politico. Az ír külügyminiszter szerint válaszképpen Brüsszelnek fel kellene függesztenie magát a kereskedelmi egyezményt.
Néhány halászhajó miatt egymás torkának ugrott Párizs és London. A probléma kiválóan illusztrálja, milyen félmegoldások tömkelegével sikerült úgy, ahogy tető alá hozni a Brexitet, amiről csak azért nem látszik, mekkora katasztrófa, mert a hatások jó része összemosódik a járványválság hatásaival.
Úgy viselkedik, mintha a jogszabályok mindenki másra vonatkoznának, csak rá nem.
Turbulenciák támadtak a kétoldalú kapcsolatokban – ismerte el szombaton Boris Johnson brit miniszterelnök, miután Párizs bejelentette, kitilthatja a brit hajókat a francia kikötőkből, ha keddig nem oldódik meg a két ország közötti halászati vita
Nincs helye azonban a kárörömnek, mert a populisták másutt is hasonló fantasztikus mesékkel ámítják az embereket, keltik az elégedetlenséget. A nagy kérdés az EU számára, hogy mit tegyen az elbizonytalanodott polgárokkal.
A francia politikus nem mulasztotta el felemlegetni a britek kilépésének árnyoldalait.
180 francia halász még mindig az engedélyre vár, hogy azokban a brit vizekben halászhasson, ahol az ősei. A BBC őket kérdezte arról, mihez kezdenek most amikor veszélybe került a megélhetésük?
London újratárgyalást követel, Brüsszel erre nem hajlandó, de enged. Maros Sefcsovic uniós biztos este adta meg a választ az újabb brit kihívásra.
Sorban állnak az emberek vécépapírért a szupermarketekben, mert tartanak attól, hogy kifogy a készlet. A nagy áruházláncoknak óriási veszteséget okozhat az áruhiány, amelynek a hátterében megint csak az van, hogy kevés a sofőr a szigetországban.
A konzervatívok kongresszusán vázolta fel elképzeléseit a brit miniszterelnök, ám azok nem biztos, hogy rövid távon is működőképesek lesznek.
A brexit után hiányoznak az EU-s munkavállalók az Egyesült Királyságból, kérdés, egy pár hónapra érvényes vízum kinek jelent vonzó lehetőséget.
Egész napos program lett a tankolás.
Lassan véget ér az üzemanyagpánik az Egyesült Királyságban, de az általános ellátási problémákat okozó sofőrhiányt a brit kormány rövid távon nem képes megoldani. Kérdés, hosszabb távon képes-e, hiszen már az elítélt bűnözőket is befognák. A sofőrhiány Magyarországon is egyre kritikusabb, a szakma javaslatai csukott fülekre találnak a kormánynál.
A változás 2025-ig nem értini azt, aki törvényesen letelepedett kint.
A brit kormány közben katonai teherautó-sofőröket képez ki, hogy gyorsítsák az üzemanyag-szállítást.
A London-környéki benzinkutak 90 százaléka kifogyott a benzinből és a gázolajból a sofőrhiány miatt.
A BP közölte: benzinkútjai egyharmadánál kifogyott a benzin és a dízel. A többi kútnál pánikfelvásárlás zajlik, olykor ökölpárbaj kíséretében.
Nincs elég sofőr, aki kifuvarozza a kutakhoz az üzemanyagot Nagy-Britanniában. A 90 ezresre becsült sofőrhiány miatt az élelmiszerellátás után a benzinellátás is akadozik, az Esso és a BP is több kútját volt kénytelen bezárni, és vészforgatókönyveket léptetnek életbe.
A 22 milliárd forintos pályázati keretösszegre október 11. és 15. között lehet pályázni.
A későbbi leminősítésre utaló döntést három év stabilitás után hozta meg a hitelminősítő, amely a kormányzati lépésekkel indokolta a változtatást.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.