Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Boris Johnson az ukránok harcát a Brexitre szavazó brit népéhez hasonlítja. Én még emlékszem, milyen lelkes volt Putyin és Trump a referendum után. Boris, a szavaid megsértik az ukránokat, a briteket és a józan észt - írta Twitter-bejegyzésében Donald Tusk.
Boris Johnson likens Ukrainians’ fight to British people voting for Brexit. I can still remember the enthusiasm of Putin and Trump after the referendum. Boris, your words offend Ukrainians, the British and common sense.
— Donald Tusk (@donaldtuskEPP) March 19, 2022
A lengyel politikus az elmúlt hetekben élesen bírálta az oroszpárti uniós politikusokat, köztük a magyar kormány tagjait is, emiatt Orbán Viktor március 15-i beszédében "tuskónak" nevezte az Európai Néppárt elnökét, aki korábban a lengyel kormányt és az EU állam- és kormányfőit tömörítő Európai Tanácsot is elnökölte.
Boris Johnson pártja, a brit Konzervatívok tavaszi konferenciáján Blackpoolban hasonlította a szabadságáért harcoló ukránokat azokhoz a britekhez, akik ösztönből a Brexitre szavaztak.