Már csak a jelre vár a brit hadsereg, hogy megkezdje az üzemanyag-szállítást
A London-környéki benzinkutak 90 százaléka kifogyott a benzinből és a gázolajból a sofőrhiány miatt.
A London-környéki benzinkutak 90 százaléka kifogyott a benzinből és a gázolajból a sofőrhiány miatt.
A BP közölte: benzinkútjai egyharmadánál kifogyott a benzin és a dízel. A többi kútnál pánikfelvásárlás zajlik, olykor ökölpárbaj kíséretében.
Nincs elég sofőr, aki kifuvarozza a kutakhoz az üzemanyagot Nagy-Britanniában. A 90 ezresre becsült sofőrhiány miatt az élelmiszerellátás után a benzinellátás is akadozik, az Esso és a BP is több kútját volt kénytelen bezárni, és vészforgatókönyveket léptetnek életbe.
A 22 milliárd forintos pályázati keretösszegre október 11. és 15. között lehet pályázni.
Nemcsak állásuktól, de akár tervezett lakásuktól vagy házuktól is búcsút mondhatnak az uniós polgárok, ha nem tudják bizonyítani, hogy jogosan tartózkodnak Nagy-Britanniában. A digitális nyilvántartás hibái miatt ez olykor felettébb nehéz – írja a londoni The Guardian.
A britek kilépésének jogi és adminisztratív következményeinél a pandémia is súlyosabb hatást gyakorolt az ágazatra. Ma már nem annyira csábító a szigetországban kamionozni, mint Európában.
Óriási a hiány teherautó-sofőrből Nagy-Britanniában, ezért akadozik az áruszállítás. Akinek pechje van, az akár hetekkel később kaphatja meg az oltást – figyelmeztet az egyik legnagyobb szállító.
Több pubban sem lehet kapni a Carling és a Coors söreiből.
A Nagy-Britanniát sújtó milkshake- és csirkehiány csak a kezdet, az üzleti élet szereplői a vízumszabályok liberalizálást követelik az egyre komolyabbá váló munkaerőhiány enyhítésére és a karácsonyi szezon megmentésére. A teljessé vált Brexit nem csak „gyermekbetegségeket” okoz, a szakértők szerint az igazi következmények 15 év múlva látszanak majd.
A Brexit tette nemzetközileg ismertté az egykori francia minisztert, a a véget nem érő tárgyalásokon ő képviselte az Európai Uniót Nagy-Britanniával szemben. A 70 éves politikus már akkor jelezte: nem kíván nyugdíjba vonulni, hanem a francia politika csúcsára tör.
Paul A. Nutt egy orosz portálon fejtette ki a véleményét.
A zászló a dolgozóknak áll.
Az ügyintézésre vonatkozó határidő csak nemrég járt le.
A pandémia a fő ok, de a Brexit is megrendítette a bizalmat Kínában, amely ezerszámra küldte diákjait angol magániskolákba. A britek is gyorsan léptek: egyre több az angol magániskola Kínában, és egyre jobb távoktatást kínál sok brit iskola – írja a pekingi China Daily.
Az északír problémák továbbra sem tisztázódtak Brüsszel és London között, ezért "előfordulhat, hogy jogi lépéseket teszünk Nagy-Britannia ellen" - jelentette ki Maros Sefcovic uniós alelnök és Brexit-főmegbízott.
Az uniós polgároknak eddig kell jelentkezniük, ha a jövőben is az Egyesült Királyságban akarnak élni. Ugyanígy néhány uniós államban a brit polgároknak kell nyilatkozniuk: mennek vagy maradnak?
Korábban a francia halászok lezártak egy kikötőt Jersey szigetén, Boris Johnson pedig kivezényelte őfelsége flottáját. Most sikerült kezelni a Brexit utóhatását - legalábbis az idei évre.
A magyar miniszterelnök londoni látogatása kapcsán írta le gondolatait a neves Kelet-Európa-szakértő.
Az elsőséghez a világjárvány is hozzájárult.
Két napos rendkívüli csúcstalálkozót tartanak az uniós állam- és kormányfők Brüsszelben. A napirenden az EU-orosz kapcsolatok, a brexit, a Covid-járvánnyal kapcsolatos helyzet és az éghajlatpolitika kérdései szerepelnek. Rendkívüli témaként szó lesz a fehérorosz hatóságok által leszállásra kényszerített polgári légijárat ügyéről is.