A TikTok javára döntöt egy amerikai bíró, egyelőre letölthető marad
Átmeneti időre felfüggesztették a kínai videómegosztó letöltésének kormányzati tilalmát.
Átmeneti időre felfüggesztették a kínai videómegosztó letöltésének kormányzati tilalmát.
Pénteken megjelent az amerikai kereskedelmi minisztérium rendelete, amellyel vasárnaptól lehetetlenné teszi a WeChat üzenetküldő szolgáltatás letöltését az Egyesült Államokban. A TikTok videomegosztó novemberig kapott haladékot.
Az Oracle felügyelete alatt az USA számára biztonságos kézbe kerülhet a kínai TikTok videomegosztó amerikai üzletága. Donald Trump elnöki rendelettel kényszeríti a lépésre a tizenévesek körében népszerű alkalmazásnak a Washington és Peking közötti kereskedelmi és technológiai háború kereszttüzébe került tulajdonosát, a kínai ByteDance céget, amely több platformján is hatékonyan alkalmazza a mesterséges intelligenciát.
Az amerikai kormányzat által is megbízhatónak ítélt, USA-béli felhőbe költözhet a kínai TikTok szolgáltatás, vagy legalábbis egy része. A Microsoft ajánlatát elutasították, a technológiát lapértesülés szerint az Oracle biztosítja majd.
A legfrissebb hírek szerint a TikTokot birtokló kínai ByteDance már az Oracle képviselőivel is tárgyal a videomegosztó eladásáról.
Nagyobb falatot harapna ki a Microsoft a kínai ByteDance tulajdonában álló TikTokból, mint azt eredetileg tervezték.
Az amerikai elnök mégsem bánja, ha a Microsoft felvásárolja a kínai videomegosztó amerikai részlegét. Pláne, ha nekik is jut valami az üzletből.
Satya Nadella, a Microsoft vezetője szerint szeptember 15-ig lefolytatnák a tárgyalásokat a TikTok amerikai leányvállalatának felvásárlásáról.
Az amerikai elnök az elmúlt hetekben nem szólalt meg a TikTokkal kapcsolatban, most viszont kiderült, mi a hivatalos álláspontja a tiltásról.
A TikTok az átláthatóság jegyében megnyitja a videók rangsorolásához szükséges algoritmus forráskódját, és arra biztatja a konkurenciáit, hogy ők is tegyék meg ugyanezt.
A TikTokot birtokló kínai ByteDance régóta hangoztatja, hogy a kínai kormánynak nincs ráhatása a működésükre, ám a jelek szerint ez nem győzte meg az amerikaiakat.
A TikTok mintegy 59,7 milliárd forintos alapot hozott létre, hogy 2021-től már pénzzel tudja támogatni a legnépszerűbb felhasználóit.
Az amerikai elnök kabinetfőnöke szerint egyelőre nincs konkrét időpont, hogy mikor tiltanák be a TikTokot, de szerinte nem hónapokban érdemes számolni.
Az amerikai Wells Fargo szóvivője megerősítette azokat az értesüléseket, amelyek szerint adatvédelmi problémákra hivatkozva arra kérik a munkavállalókat: szedjék le a telefonjukról a kínai ByteDance alkalmazását.
Egy vállalaton belül elterjedt e-mail szerint az Amazonnál a TikTok eltávolítására kérték az alkalmazottakat. A cég szerint tévedés történt.
Friss átláthatósági jelentéssel jelentkezett a TikTok. A riportból kiderül, miért és hányszor töröltek.