Kornai aláírásával kezdődik a Corvinus kutatóinak petíciója
Az egész értelmiség elleni támadásnak tartják a Budapesti Corvinus Egyetem Összehasonlító és Intézményi Gazdaságtan Tanszékének oktatói és kutatói a kormány CEU-ellenes törvénytervezetét.
Az egész értelmiség elleni támadásnak tartják a Budapesti Corvinus Egyetem Összehasonlító és Intézményi Gazdaságtan Tanszékének oktatói és kutatói a kormány CEU-ellenes törvénytervezetét.
A Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpontjának kutatói nyilatkozatot adtak ki, melyben felszólítják a magyar felsőoktatás és kutatás vezetőit, hogy minden rendelkezésre álló eszközzel védjék hazai intézményeink, köztük a Közép-európai Egyetem létét és autonómiáját.
A Közép-európai Egyetem (CEU) mellett demonstrált a Demokratikus Koalíció (DK) ifjúsági szervezete, az Ifjú Demokraták Egyesülete (IDE) szombaton az intézmény budapesti épülete előtt.
Menjünk utcára együtt vasárnap, hogy megmutassuk a kormánynak, hogy mi valódi, demokratikus vitát és párbeszédet akarunk az független oktatási intézményekről! – ezzel a felszólítással szerveznek tüntetést aktivisták a CEU mellett.
A magyar kormány szerint tévedéseken alapuló sajtóközleményt adott ki a CEU-ról az Egyesült Államok külügyminisztériuma. A közleményben Soros Györgyöt is nevesítik.
Az Oktatási Hivatal a CEU 17 vizsgált programjának magyarországi törvényességét erősítette meg - helyesbített péntek este az Oktatási Hivatal állásfoglalását idézve a CEU.
Több mint 150 európai és amerikai tudós, köztük 14 Nobel-díjas állt ki a CEU mellett a pénteki levélben.
Nagy veszteség lenne a Közép-európai Egyetem (CEU) megszűnése – közölte a német nyelvű Andrássy Egyetem, amelyet részben német pénzből tartanak fenn és német szabályok szerint akkreditáltak.
A vártnál korábban, már hétfőn a parlament elé kerül a törvényjavaslat, ami formálisan a külföldi egyetemek magyarországi működését kötné engedélyhez, valójában pedig a CEU ellehetetlenítéséről szól - értesült a 444.hu.
Az MTI a Debreceni Egyetem kancellárjánál érdeklődött: hát mit szól a felsőoktatási törvény tervezett változásához? Volt is miért.
Egyre gyarapszik az MTA elnökének szolidaritási nyilatkozatához csatlakozó akadémiai bizottságok száma.
Rex Tillerson minisztériuma aggódik a CEU-ra irányuló új törvénytervezet miatt, és nyomatékosan kéri a magyar kormányt, ne tegyen olyan lépéseket, amelyek veszélyeztetik az egyem működését.
Erős szavakkal kritizálta Orbán Viktort részben a CEU elleni támadás miatt Jan-Werner Müller, az amerikai Princeton Egyetem professzora.
Barabási Albert-László szerint most mindegy, ki melyik politikai oldalon áll, mindenkinek fel kell szólalnia a törvény ellen.
A TASZ szerint a felsőoktatási törvény tervezett módosítása a tanulás és a tanítás szabadságát korlátozná, ezért az alaptörvénnyel is ellentétes.
Victor Ponta volt román kormányfő már a jövő héten be akar terjeszteni egy, a magyar CEU-ellenes törvényjavaslathoz hasonlót a román parlament elé.
A Szociológia és Kommunikáció Tanszék is kiállt a CEU mellett.
A HÖOK elnöke azt mondta, időszerű volt már foglalkozni a külföldi egyetem működésével.
Orbán Viktor péntek reggeli, csalást emlegető rádiónyilatkozata után közleményt adott ki a CEU, és ezzel párhuzamosan az egyetem rektora levelet írt az intézmény minden polgárának. Michael Ignatieff továbbra sem akarja utcára vinni az egyetem ügyét.
Állásfoglalásra kértük a CEU ellehetetlenítését célzó törvény ügyében Lánczi Andrást, a Corvinus rektorát, akit Orbán Viktor egyik főtanácsadójaként tartanak számon. A hvg.hu számára megküldött válaszból hiányzik a kemény állásfoglalás, de sokat mondó, hogy Lánczi emlékeztet arra: intézménye nevében ő március 27-én írt alá együttműködési megállapodást a CEU-val.