Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
Erős szavakkal kritizálta Orbán Viktort részben a CEU elleni támadás miatt Jan-Werner Müller, az amerikai Princeton Egyetem professzora.
Orbán Viktor a CEU elleni lépéssel "ráront a tudomány szabadságára", az EU pedig tétlenül szemléli tevékenységét – írta a Süddeutsche Zeitungban Jan-Werner Müller, az amerikai Princeton Egyetem politológus professzora Egyetemek mint a nép ellenségei címmel.
"Ha Soros György nem lenne, Orbánnak és Trumpnak ki kellene találnia" – tette hozzá. Soros "ideális ellenségkép, nem utolsósorban azért, mert rajta keresztül ki lehet szolgálni az antiszemita előítéleteket anélkül, hogy az ember túlságosan láthatóan bepiszkítaná a kezét".
Arról is írt, hogy még egyetlen jobboldali populista sem jutott hatalomra saját erejéből Nyugat-Európában vagy Észak-Amerikában, mindig szükség volt "a konzervatív elit kollaborációjára", és "Orbánt is sok éve fedezi az Európai Néppárt az Európai Parlamentben".
A szerző szerint az EU úgy is összeomolhat, hogy "névleg ugyan valahogy fennmarad, de a közös Európai Ház alapjai lassan erodálódnak".
Orbán pedig létrehozott egy modellt, amellyel országa "egyszerre lehet az EU-ban és az EU-n kívül", vagyis "beszedi a brüsszeli támogatásokat, de nem igazán tartja magát a szabályokhoz".
Ez előnyösebb mint a Brexit, amely költséges lesz Nagy-Britanniának, de "ha egyre több tagországban kiüresítik a demokráciát és a jogállamot, akkor eltűnik a tagok közötti bizalom, amelyre az EU felépül" – írta Müller.
A Spiegel online kiadása is foglalkozott a CEU-val.
Az Orbán ki akarja dobni az amerikai elitegyetemet című írás szerint Orbán Viktor "támadásra szólít a civil társadalom ellen", és most a felsőoktatásról szóló törvény módosításával "el akarja űzni" a Soros György által alapított CEU-t.
A portál szerzője közölte, "üres fenyegetést" nemigen hallani a kormányfőtől, és miután egy év végi interjúban bejelentette, hogy 2017-ben ki kell szorítani az országból Soros Györgyöt és az általa szimbolizált erőket, most hozzá is kezd ígérete beváltásához.
Megjegyezte, nem valószínű, hogy a CEU-ról megállapodást kötne Magyarországgal az amerikai kormány, amelynek vezetője, Donald Trump "ugyanúgy ellenséggé nyilvánította Sorost, mint Orbán".
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.