Kiderült, hogy nem volt Orbán–Soros-találkozó
Bár a kormányközeli Figyelő azt írta, nem találkoztak tavaly nyáron.
Bár a kormányközeli Figyelő azt írta, nem találkoztak tavaly nyáron.
A miniszterelnök a Kossuth rádióban azt állította, a CEU csalt, ezért is akadt fenn a felsőoktatási intézmények felülvizsgálatán.
Az amerikai és a magyar kormány megállapodásán múlik, működhet-e tovább Magyarországon a CEU – mondta a miniszterelnök.
A Soros György alapította egyetemet akár ellehetetlenítő törvényt kijátszhatnák ugyan, de ennek nem lenne értelme: azzal épp a CEU lényege veszne el. Mivel a kormány arra hivatkozik, hogy az egész csak a rutinszerű ötéves ellenőrzés következménye, kerestük, mi volt az előző vizsgálaton. Kiderült, ez volt az első ilyen.
A kormány egy egyetemet sem akar elüldözni, így a Közép Európai Egyetemet (CEU) sem - közölte Kovács Zoltán kormányszóvivő a köztévében.
A miniszter sajátos mérleget vont kollégánk munkájáról. A tények a mi tapasztalataink szerint egészen másképpen festenek.
Szolidaritását fejezte ki nyolc hazai szakkollégium a felsőoktatási törvény módosítási javaslata által érintett Közép-európai Egyetem (CEU) mellett. Az aláírók között van az ELTE Bibó István Szakkollégiumának közössége is - e szervezet tagja volt korábban Orbán Viktor is.
Közleményben állt ki a CEU mellett az amerikai szenátus külügyi bizottságának rangidős tagja, a demokrata Ben Cardin.
Mintha csak egy franchise sorozatot vettünk volna meg az oroszoktól, úgy csengenek vissza az Orbán-kormány civilellenes hadjáratában az orosz propagandagépezet szólamai. A lejárató kampányt apportáló, a "sorostalanítást" kormányprogrammá emelő tekintélyelvű rezsimek sem válogatnak az eszközökben, sőt a boszorkányüldözés kronológiája azt mutatja: van még hova süllyednünk.
Tiltakozó nyilatkozatot, egyben felhívást tett közzé a Közép-európai Egyetem (CEU) elleni támadás miatt a Budapesti Corvinus Egyetem nemzetközi és összehasonlító adójoggal foglalkozó tanára.
A CEU lehet az első nemzetközi intézmény, amely az EU-ban és az Egyesült Államokban is erősödő illiberális erőknek esik áldozatul.
Amerikáig érő CEU-botrány, a médiasokszínűséget vészesen fenyegető reklámtörvény, újabb strasbourgi tiltás a kormánynak. Ja, és Orbán Viktor monstruózus munkabírása. Sűrű, és néhol puskaporos volt az e heti Kormányinfó.
Michael Ignatieff nem támogatja egy esetleges tüntetés ötletét, mert felesleges kockázatnak gondolja, ugyanakkor kész fenntartani a párbeszédet a kormánnyal. Az egyemet sújtó törvényjavaslatot azonban továbbra sem tartja elfogadhatónak.
"Rettegtek mindentől, ami ablak a világra, ami beszívja a friss levegőt a Ti avítt, poros, idejétmúlt gondolkodásotok és embertelen viselkedésetek világába."
Az aktivisták a szakgimnáziumi érettségi szabályainak megváltoztatása ellen tiltakoznak ,és kiállnak a CEU mellett.
A nemzetközi akadémiai kapcsolatok korlátozása már a középkorban sem volt jellemző – így dohog az egyik fideszes, akivel a CEU elleni támadásként értelmezhető törvényjavaslat nyilvánosságra kerülése óta beszéltünk. Ellenállni azonban nyilván nem fognak, legfeljebb találgatják, miért történik épp most az új kormányzati front megnyitása. A fideszes közkatonákat nem tájékoztatták a készülő törvényről, a CEU rektora azonban kapott informális figyelmeztetést.
A CEU elűzésére tett kísérlet kiverte a biztosítékot sokaknál, a Facebookon sorra fejezik ki tiltakozásukat az emberek. Köztük Dragomán György.