Próbálja ki, már nem kell fizetni érte: mindenkinél bekapcsolják a ChatGPT keresőjét
Ingyenesen elérhető lesz mindenkinél az OpenAI által fejlesztett kereső, ami néhány új funkcióval is bővül, hogy még egyszerűbb legyen a keresés.
Ingyenesen elérhető lesz mindenkinél az OpenAI által fejlesztett kereső, ami néhány új funkcióval is bővül, hogy még egyszerűbb legyen a keresés.
Mintha nagyjából minden nyolcadik ember küldene naponta egy üzenetet a talán legnépszerűbb mesterséges intelligencia chatbotnak, a ChatGPT-nek. Ismét egy óriási mérföldkő eléréséről számolt be az OpenAI.
Meghalt Suchir Balaji, aki az elmúlt hónapokban többször is figyelmeztetett, hogy egykori munkahelyén a ChatGPT fejlesztése jogsértésekkel történik.
Számos halasztást követően megkezdte az OpenAI a ChatGPT videós képességeinek a bevezetését. Így akár egy füzetben lévő, kézzel írt matematikai probléma megoldásában is segíthet a chatbot.
Jó és rossz hír is érkezett az OpenAI egyik legjelentősebb fejlesztéséről, amit még az év elején mutatott be a cég.
A mesterséges intelligencia biztonságosságát felügyelő Apollo Research szerint minden mesterséges intelligencia megpróbál trükközni a saját túlélése érdekében, de az OpenAI rendszere mindegyiken túltesz.
Meglepő dologra figyeltek fel a napokban az OpenAI mesterséges intelligenciájánál: valamiért leblokkolt, ha a David Mayer névre kerestek nála. Ez a probléma már megoldódott, azonban továbbra sincs egyértelmű válasz más, hasonlóan kezelt nevekkel kapcsolatban.
Nagyot változtatna az Apple a digitális asszisztensén, aminek bizony már ideje volt. A mostani terv ambiciózus: az asszisztens a legnépszerűbb chatbotokkal versenyezne, igaz, a megvalósításra egy picit még várni kell.
Minden eddiginél jobb képességekkel rendelkező ChatGPT-modellt mutatott be az OpenAI, de ennek megkérik az árát.
De ennél azért vidámabb témák is előkerültek Taylor Swifttől kezdve az amerikai politikusokon át, egészen a párizsi olimpiáig a top25-ös listán.
Bár még nem tudni, hogyan, de az OpenAI chatbotjába is kerülnek majd hirdetések – a jó hír, hogy valószínűleg nem mindenkinél.
Egy konzervatív YouTube-videós és egy politikus keresetet nyújtott be Minnesota állam ellen, mert szerintük az új, deepfake-et tiltó törvény valójában a szólásszabadságot korlátozza. Az ügyben most jött egy váratlan fordulat.
A kereső- után a böngészőpiacon is megvetheti a lábát a ChatGPT fejlesztője, az OpenAI ugyanis a hírekl szerint már fejleszti a maga Google Chrome-riválisát.
Már hetek óta dolgoztak a The New York Times és a Daily News ügyvédei, valamint szakemberei a ChatGPT képzési adatainak kutatásával, hogy bizonyítékokat gyűjtsenek az OpenAI ellen, de a cég véletlenül törölte az összes munkájukat.
A mesterséges intelligencia új korszakát elhozó OpenAI friss szolgáltatásának van az eddigi legkomolyabb esélye arra, hogy megingassa a keresőóriás világuralmát. Kipróbáltuk néhány mindennapos helyzetben.
Csevegni, képeket generálni és sok mást is lehet csinálni a ChatGPT windowsos alkalmazásával, ami immáron megkötések nélkül működik.
A jelek szerint az OpenAI chatbotjának népszerűsége már a böngészők népszerűségét is felülmúlja. Igaz, a szolgáltatást használók jelentős része még mindig böngészőből keresi fel a ChatGPT-t.
Nagyot ment néhány nap alatt az a Redditre felkerült történet, melynek szereplője állítja, a ChatGPT-nek köszönhetően került időben orvoshoz.
Már a chat.com oldal is a ChatGPT-t nyitja meg, ám ehhez mélyen a zsebébe kellett nyúlnia az OpenAI-nak. Ráadásul a jelek szerint nem is készpénzben fizettek érte.
A napokban indította el egyelőre fizetős ügyfelei számára az OpenAI a ChatGPT Search szolgáltatást, ami nem is titkoltan a Google keresőjével versenyezne. De vajon hogyan állja meg a helyét? Egy korai felhasználó már tesztelte is a lehetőségeket.