Született egy új sziget a Csendes-óceánon, nem sokáig maradhat meg
Egy víz alatti vulkánkitörésnek köszönhetően Tongánál egy új sziget emelkedett ki a Csendes-óceánból.
Egy víz alatti vulkánkitörésnek köszönhetően Tongánál egy új sziget emelkedett ki a Csendes-óceánból.
Most sem történt semmi szokatlan, de az internet népe persze nem tudta kivárni az ésszerű magyarázatot.
Ausztrália, az Egyesült Királyság, Új-Zéland, az Egyesült Államok és Japán új csoportot hozott létre, hogy erősítsék gazdasági és diplomáciai kapcsolataikat a csendes-óceáni térség országaival.
A Nautilus nevű kutatóhajó legénysége a Csendes-óceánban talált egy furcsa képződményt, amelyet a vulkani aktivitáshoz kapcsolnak.
Közel 10 évvel korábban egy, a csillagközi térből érkezett objektum csapódott a Csendes-óceánba. Avi Loeb asztrofizikus szerint érdemes lenne megvizsgálni.
Egy lelkes ufóhívőt ünnepel a közönsége: egy olyan alakra bukkant a Google Earth nevű szolgáltatásban, ami szerinte több mint gyanús.
A NASA 2031 elején lépteti majd be a Föld légkörébe a 420 tonnás Nemzetközi Űrállomást, ami aztán a Nemo-pontnál zuhan majd le.
Még 1984-ben, egy csapat diák indította útnak azt a palackpostát, ami nemrég Hawaiinál kötött ki. A diákok arra voltak kíváncsiak, miként működik a Kurosiho-áramlat.
A régi hajós feljegyzések szerint a területet szemétlerakóként használták az ipari vállalatok. Így kerülhettek a vízbe a rovarméreggel teli hordók.
Vanuatut azonnal lezárták, 16 embert karanténba helyeztek.
A földrengés 7,7-es erősségű volt. A hatóságok később visszavonták a riadót.
Egyértelmű összefüggést fedeztek fel a kutatók a fiatal lazacok növekedése és vándorlásuk között.
Egyre feszültebb a két ország vitája a csendes-óceáni kínai térfoglalás miatt.
A furcsa tárgy órákig lebegett, majd elindult a Csendes-óceán felé.
Az USS Nevada Pearl Harbornál és Okinavánál is komoly szerepet kapott. 1948-ban süllyedt el, de a roncsaira most, hosszú kutatás után sikerült csak rábukkanni.