Kiderült, miért nem a svédek Skandinávia őslakói
Leleplező kutatási eredményeket hozott a tejérzékenység DNS-vizsgálata. Kiderült, hogy nem a svédek Skandinávia őslakói.
Leleplező kutatási eredményeket hozott a tejérzékenység DNS-vizsgálata. Kiderült, hogy nem a svédek Skandinávia őslakói.
Elkészült az első énekes madár genetikai állományának leírása, az ausztrál zebrapinty azonosított génjei közül 800 köthető az énektanuláshoz.
A mai emberek, a neandervölgyiek és az indonéziai Flores szigetén egykor élt aprócska Homo floriensis mellett Szibériában most találtak egy olyan csonttöredéket, amelynek alapján 3egy negyedik hominida ág is létezhetett. A gyenyiszovai ember részletesebb genetikai vizsgálata azonban még hátra van.
A Wikipedia „DNS failure notification” üzenettel fogadta a látogatókat szerda délután. Az online enciklopédia angol nyelvű oldalaiért felelős szóvivője azt ígérte, szerda estére helyreáll a szolgáltatás. Ennek ellenére még csütörtök kora reggel is akadtak problémák egyes oldalakkal.
Az itáliai barokk festészet mesterének, Michelangelo Merisinek, avagy Caravaggiónak hat lehetséges rokonától vettek DNS-mintát a művész szülővárosában. A kutatók abban bíznak, hogy a vizsgálatok segítségével megoldik az alkotó halálát övező rejtély.
Olasz kutatók pénteki bejelentése szerint bizonyítékokat találtak arra, hogyan avatkoztak be a vírusok az emberi evolúció folyamatába.
Öt, 80 évesnél idősebb afrikai - köztük Desmond Tutu, a Dél-afrikai Köztársaság anglikán érseke - teljes genomját fejtették meg kutatók. A Nature tudományos magazinban csütörtökön megjelent tanulmány igazolja, hogy az afrikaiak genetikai sokfélesége nagyobb, mint az európai vagy ázsiai embereké.
A grönlandi jég megőrizte egy négyezer éve élt ember néhány hajszálát, és ez - mint egy dán tudóscsoport tanulmányából kitűnik - lehetővé tette, hogy megfejtsék a sejtjeibe zárt DNS örökítőanyag titkait és kiderítsék, milyen is lehetett az illető. A szibériai ngaszanok, korjakok és csukcsok közelebb állnak a most megtalált emberhez genetikailag, mint az eszkimók vagy az indiánok - ezt is kiderítette a kutatás.
Egy európai, de legalábis nyugat-ázsiai idősebb férfi csontvázára bukkantak a Kelet-Mongóliában kutató régészek. A 2000 éves hsziungnu-temető leletét DNS-vizsgálatnak vetették alá. A hsziungnukat egyes kutatók ázsiai hunoknak nevezik, és tőlük eredeztetik a később nyugat felé hódító hunokat, Attila népét is. Mások a mai törökökkel rokonítják a hsziungnukat, egy 2003-as lelet alapján.
A négy évszázada kihalt őstulok visszatenyésztését tervezik olasz tudósok.
Japán tudósok megtalálták az ember génállományában az első olyan szakaszokat, amelyek vírusos eredetűek, de nem retrovírustól származnak. Mindez komoly előrelépést jelent a génkutatásban, és az emberi génállomány kialakulásának az eddig megszokottól eltérő változatát - amelyet nevezhetnénk akár génrablásnak is - világítja meg.
Harmincezer éves európai férfi maradványaiból kivont DNS-t sikerült elemeznie egy német-orosz kutatócsoportnak, amelynek újonnan kifejlesztett módszerét a Current Biology című szakfolyóiratban ismertetik - idézi a BBC hírportálja.
A Földön legkorábban megjelent életformák leszármazottjaira bukkantak rá feltehetően tudósok egy olyan helyen, ahol az élet maga is nehezen marad meg: egy sótelepen.
Kínai kutatók elkészítették az óráspanda génállományának részletes térképét, amelynek alapján nagy genetikai hasonlóság mutatható ki a panda és a kutya között - adta hírül vasárnap a Hszinhua kínai hírügynökség.
Zsidók és szamaritánusok évezredeken át vitatkoztak azon, hogy a szamáriaiak mennyire tekinthetők zsidónak. Most a genetika úgy tűnik, eldöntötte a kérdést. A ma élő pár száz szamaritánus férfiágon kohanita, tehát a legelőkelőbb zsidó papi réteghez tartozik genetikailag, női ágon viszont nem zsidókról van szó.
Új gyógyszerek előállításához járult hozzá, és a transzfer RNS (tRNS) felfedezésében is szerepet játszott Paul C. Zamecnik, akinek a halálhírét most közölte a New York Times.
Nem érdemes szidni az úton előttünk ügyetlenkedő sofőrt, talán nem ő tehet róla, hanem a génjei - közölték amerikai kutatók.