Trump elkezdte kiküldeni a leveleket a vámokról, Japánra és Dél-Koreára 25 százalékot vet ki
Az amerikai elnök figyelmeztetett: tovább emeli a vámokat, ha az érintett országok megtorló vámokat vetnek ki.
Az amerikai elnök figyelmeztetett: tovább emeli a vámokat, ha az érintett országok megtorló vámokat vetnek ki.
Az ENSZ mélyrepülésében nemcsak Donald Trump sáros, de azért lehet rá mutogatni, ha kitör a harmadik világháború. Hogyan kerüli el Netanjahu az amerikai elnök dührohamát a Fehér Házban? Nemzetközi lapszemle.
A költségvetés csak a legújabb szög az amerikai deviza koporsójában?
Tovább folytatódik a harc az egykori szövetségesek között.
Az Egyesült Államok augusztus 1-jén bevezeti az áprilisban bejelentett vámokat azon országok és partnerek esetében, amelyekkel addig nem jön létre kereskedelmi megállapodás – közölte vasárnap Scott Bessent pénzügyminiszter.
Donald Trump hangsúlyozta, hogy az iráni atomlétesítmények bombázása nem jelenti azt, hogy az USA háborúban állna. Évtizedek óta érvelnek hasonlóan amerikai elnökök, s alkotmányjogi értelemben az USA 1942 óta nem üzent hadat senkinek.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
Az amerikai elnök éppen akkor kényszeríti behódolásra a sajtót, amikor az gazdaságilag meggyengült, és nem elég erős ahhoz, hogy ellenálljon.
Vészesen közeledik július 9-e, ameddig meg kellene egyezni a Trump által még áprilisban bemutatott, a világ rengeteg országát érintő büntetővámokról. Kanada kihátrált, Nagy-Britannia részben megnyugodhat az Egyesült Államok által kiváltott védővámmizériában, Vietnám pedig szintén örülhet a héten megkötött kereskedelmi megállapodásnak. A történetnek azonban távolról sincs vége, nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Ki segít a budapesti, belgrádi és isztambuli tüntetőknek, ha az amerikai vezetés egyfolytában Németországot és Franciaországot szapulja, de az autokrata vezetőket egyáltalán nem? Mi lesz az amerikai gazdasággal, ha Trump lerombolja a jólét alapjait? Erről is ír a világsajtó.
Gyakorlatilag eltakarították az igazságszolgáltatást az elnök útjából, miközben a szervilis republikánus képviselők bármit megszavaznak.
Az ukrán fél szerint fontos, őszinte és konstruktív beszélgetés zajlott le a két elnök között. Csütörtökön Trump Putyinnal is beszélt, utána csalódottságának adott hangot.
A többletvámok augusztus elsejétől rakódnak rá az USA kereskedelmi partnereinek importjára.
Az amerikai elnök úgy látja, orosz kollégája nem akarja leállítani a harcokat Ukrajnában.
A vita során az egyik demokrata párti képviselő az „ördöggel kötött alkunak” nevezte a csomagot, amely jelentős adócsökkentéseket tartalmaz a gazdagoknak, miközben milliókat zár ki az egészségügyi ellátásból.
Az amerikai és az orosz elnök telefonon tárgyaltak, a Kreml azt állítja, nem volt szó arról a döntésről, hogy az USA leállította az Ukrajnának szánt fegyverszállítmányokat.
Az Irán elleni háborúval tetőzve az elnyúló közel-keleti konfliktus alapvetően megváltoztatta az erőviszonyokat a térségben. De az iráni nukleáris program és a palesztinkérdés rendezetlensége továbbra is fenyegetést jelent, és még újragondolásra vár Izrael és az arab államok viszonya.
A volt német kancellár még mindig sérelmezi, hogy az amerikai elnök 2017-ben nem fogott vele kezet.
Az elnök által csak „nagynak” és „gyönyörűnek” nevezett törvény jelentős adócsökkentéseket tartalmaz a gazdagoknak, miközben milliókat zárna ki az egészségügyi ellátásból, és az államadósság finanszírozását is megboríthatja.
Az amerikai elnök szerint Hanoi megnyitja piacait az amerikai áruk előtt, ráadásul nullaszázalékos vámmal.