Uniós források: egy lépéssel közelebb került Magyarország a pénzekhez
Megküldte a magyar kormány a válaszait két kérdésre, amelyet az Európai Bizottság kilenc napon belül értékelhet.
Megküldte a magyar kormány a válaszait két kérdésre, amelyet az Európai Bizottság kilenc napon belül értékelhet.
A VOSZ jubileumi rendezvényén szólalt fel Orbán Viktor miniszterelnök, aki egy energiatámogatást is belengetett a vállalkozók számára, de arról is beszélt, miért jó visszavenni a ferihegyi repteret, és miért kell jóban lenni a kínaiakkal.
A HÉV fejlesztése helyett inkább a budapesti villamos- és trolibeszerzéseket oldaná meg a kormány az EU-pénzekből, mert alig több, mint két és fél év alatt be kell fejezni a munkát.
A miniszter abban bízik, hogy még 2023-ban úgy dönt az Európai Bizottság, hogy Magyarország eleget tett a követelményeinek, így végre megérkezhetnek az eddig visszatartott EU-s pénzek.
Az újabb kamatcsökkentés után egymásnak esett a kormány, az MNB és Parragh László; folyik a vita, legyen-e munkaszüneti nap december 24-e; napokkal az után, hogy kirúgták, rögtön vissza is csábították az OpenAI vezetőjét. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Lengyelország jó úton halad, hogy hozzájusson az 5,1 milliárdos uniós zöld átállási alap első részletéhez.
Sokba kerülne a szervezetnek, a tagállamoknak és a polgároknak, ha Brüsszel a külpolitikai cselekvőképességet a jogállam rovására állítaná helyre – figyelmeztet az Euractivon közzétett helyzetértékelés két szerzője.
A jelek szerint a kormány a brüsszeli csatáihoz akarja felhasználni aduként a nemzeti konzultációt.
Húsz éve az EU-csatlakozásra készülő országok közül Lengyelország volt az egyik legszegényebb, míg Magyarország a mintaállam. Azóta a politikában mindkét állam páriává vált – a lengyelek épp most farolnának ki ebből –, de gazdaságilag Lengyelország elég sikeres volt az elmúlt két évtizedben. Mi történt ott máshogyan, mint nálunk?
Az Ukrajnának szánt támogatás fejében hozhat Magyarország számára kedvező döntést az Európai Bizottság.
Nincs szükség újabb jogalkotásra ahhoz, hogy érkezzenek az uniós pénzek, de hogy mikor érkezhetnek meg, azzal kapcsolatban nem érdemes jósolgatásba bocsátkozni – erről beszélt strasbourgi tárgyalásai után magyar újságíróknak Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter.
Navracsics Tibor területfejlesztésért felelős miniszter jelentette be.
Az Orbán-kormánynak a jelek szerint nem sikerül közelebb kerülnie a befagyasztott EU-támogatásokhoz, amelyek nélkül sok területen újratervezés szükséges.
Röpködnek az eurómilliárdok a Budapest és Brüsszel közti politikai csatározásban. Összeszedtük, milyen uniós forrásokhoz nem fér hozzá most a magyar kormány, és mik a kilátások, hogy elmozdulás történjen a patthelyzetből.
A kormány az uniós pénzekért cserébe vállalta az szja-rendszer felülvizsgálatát (ráadásul duplán) és az adók számának csökkentését. Előbbin tavasz óta munkacsoport dolgozik, utóbbin (még) nem. Ettől függetlenül is az szja-rendszer rendkívül bonyolult és nagyon megterhelő a költségvetésnek, minimum néhány adókedvezmény kivezetése benne van a pakliban.
Az n-tv német hírcsatorna riportjában megszólaló volt német szociáldemokrata igazságügyi miniszter szerint az EU túl későn kapott észbe, hogy megvonja a pénzeket a magyar kormánytól.
„A magyar gazdaságnak át kell állnia így is, úgy is egy uniós forrás nélküli létre” – mondta nem kis vihart kavarva Nagy Márton a Világgazdaságnak. A kérdést nem is úgy a legjobb feltenni, hogy van-e élet EU-pénz nélkül, hiszen élnek emberek Albániában is, hanem sokkal inkább úgy: tudna-e a magyar állam máshonnan szerezni annyi pénzt, amennyit most az EU-tól kapunk, illetve miről mondanánk le, ha a most kapott összeg egy része kiesne? És egyáltalán, mennyire gondolhatta komolyan a miniszter, amit mondott? Elemzés.
Elbocsátják a dolgozók felét a Digitális Kormányzati Fejlesztés és Projektmenedzsment Kft.-től, EU-támogatások hiányában ugyanis nincs mit csinálniuk az uniós támogatási projektek felügyeletére és minőségbiztosítására létrehozott, Rogán Antal minisztériuma alá tartozó cégnél.
Találtak a Pénzügyminisztériumban egy számot a GDP-csökkenés részletei között, amiben jól állunk, és azt is kifejtették, hogy az EU-pénzek visszatartása legalább fél százalékponttal vetette vissza a magyar gazdasági teljesítményt.
Most már tényleg mindjárt érkezhetnek az EU-pénzek – jelenti be időről időre a kormány valamelyik tagja. Persze tudjuk, jövő hétfőn mindenki elkezd egészségesen enni, sportolni, és tíz év múlva utolérjük Ausztriát is.